Прес-центр14 грудня 2021, 16:12

Катерина Безгинська взяла участь у форумі «Освіта для молоді з тимчасово окупованих територій: результати 2021 – обрії 2022»

Протягом 14-16 грудня у рамках реалізації проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» громадська організація «Фонд «Відкрита політика» спільно з Міністерством освіти і науки України проводить форум «Освіта для молоді з тимчасово окупованих територій: результати 2021 – обрії 2022».

Захід має на меті об’єднати зусилля органів влади, освітян та громадськості для аналізу проблемних питань вступної кампанії та пошуку шляхів їх вирішення під час підготовки до вступної кампанії 2022 року.

В урочистому відкритті форуму в онлайн форматі взяли участь завідувач відділом освіти і науки Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Світлана Кретович та державний експерт з питань вищої освіти та освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Віталій Носок.

Заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська, у свою чергу, зазначила, що обласною владою з початку бойових дій на Сході України приділяється особлива увага проблемам забезпечення права на освіту дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України та територій проведення операції Об’єднаних сил.

А саме – якісній роботі освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», які надають можливість вступити до українських закладів освіти за спрощеною процедурою.

Слід зазначити, що цього року на базі закладів вищої та фахової передвищої освіти, які функціонують у Луганській області, було організовано роботу 14 освітніх центрів. Нагодою вступити до університетів та коледжів області через освітні центри «Донбас- Україна» скористалися 307 наших співвітчизників з тимчасово окупованих територій та лінії розмежування.

«Залучення випускників шкіл області, у тому числі тих учнів, які через об’єктивні причини не мали змоги отримати український документ про освіту державного зразка, до вступу на навчання до закладів освіти області за спрощеною процедурою вкрай важлива, в першу чергу, для забезпечення економіки та соціальної сфери Луганщини фахівцями відповідного рівня. Це відкриває широкі можливості для навчання, працевлаштування й загалом для мирного життя в Україні абітурієнтам з окупованих територій, що дозволить у майбутньому успішно реінтегрувати їх у наш правовий та соціальний простір. А це є важливим аспектом у політичному процесі відновлення єдиної України», - підсумувала Катерина Безгинська й подякувала організаторам форуму за сприяння в роботі закладам освіти Луганської області, зокрема, надання організаційної та інформаційної підтримки діяльності освітніх центрів.

Далі робота форуму, програмою якого передбачено проведення освітньо-психологічних тренінгів та презентацій, було продовжено у Святогірську Донецької області в офлайн форматі.

Від закладів освіти області у цих заходах беруть участь ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та Лисичанський медичний фаховий коледж.