Прес-центр17 лютого 2021, 15:02

Мінсоцполітики перерахувало кошти за січень для компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії

Кошти перераховано для компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії в сумі 322 133,5 тис. гривень (571,6 тис. осіб) за спожиту у січні електроенергію.

У зв’язку з тим, що з січня було прийняте рішення про скасування певної системи тарифоутворення для окремих категорій населення, виникла необхідність напрацювання іншого механізму, який, на відміну від програми житлових субсидій, дозволив би забезпечити підтримку тих категорій населення, які найбільше від цього постраждали.

Тому було швидко напрацьовано механізм запровадження компенсаційних виплат, коли оплата йде не домогосподарству, а постачальнику. Цей механізм впроваджено до кінця опалювального періоду як короткостроковий алгоритм підтримки в період опалювального сезону.

Нагадаємо, що Мінсоцполітики передбачено бюджетну програму за КПКВК 2501410 «Компенсація у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію на оплату електричної енергії населенням, яке проживає в житлових будинках, в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, а також багатодітними, прийомними сім'ями та дитячими будинками сімейного типу» з обсягом видатків у сумі 1 400 000,0 тис. гривень.