Прес-центр16 жовтня 2023, 10:10

Міжнародні партнери разом з Урядом розробляють програму відновлення України

Представники Луганської облдержадміністрації долучилися до воркшопу «Міцна основа для відновлення України, відбудови і модернізації.
Серія семінарів, організованих Європейською Комісією у партнерстві з ЄС держав-членів та Уряду України. Серія призначена для залучення ключових елементів українського суспільства при підготовці його плану відновлення, відбудови і модернізації.
Серія заходів включатиме обговорення пріоритетів політики та фінансування можливості в рамках Програми в Україні, а також ряд спеціальних сесій зосередження на ключових політиках, які мають вирішальне значення для відновлення та реконструкції України.
Метою першої сесії буде обмін найкращими практиками між практиками ЄС з українським урядом, а також з представниками громадянського суспільства, соціальними партнерами та місцевою владою.
Варто зазначити, що 20 червня 2023 року Комісія запропонувала Регламент щодо механізму відновлення для України із загальним бюджетом 50 мільярдів євро на період з 2024 по 2027 рік. Так, Уряд України має підготувати План, який буде передбачати візії України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країні та за реформи, які вона має намір здійснити в рамках вступу до ЄС процес. Кошти в рамках програми Ukraine Facility будуть надаватися на основі реалізації Плану, яка буде підкріплена низкою умов і графіків фінансування. План також керуватиме інвестиціями, технічною допомогою та іншими допоміжними заходами, що надаються в рамках проєкту.
Відновлення та реконструкція України має базуватися на багатьох зацікавлених сторонах. Таким чином, підготовка і реалізація Плану в Україні вимагатиме залучення всього суспільства на основі принцип інклюзивного партнерства. План має ґрунтуватися на демократичній участі населення, органів місцевого самоврядування та ефективної децентралізації, а також повною мірою залучати місцеву та регіональну владу, соціальних партнерів, приватний сектор, наукові кола і громадянське суспільство.
Також у заході взяли участь експерти з Польщі, Франції, Латвії, Хорватії, Болгарії та Румунії.