Прес-центр25 жовтня 2024, 14:10

«На Лубенській землі у Луганській області» Артем Лисогор відкрив перший для Луганщини Центр ветеранського розвитку

Центр ветеранського розвитку діятиме на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка у м. Лубни Полтавської області.

20 таких центрів у регіонах України вже відкриті Міністерством у справах ветеранів на виконання Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору на період до 2030 року, що реалізується з ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

«Центр є важливою складовою у процесі формування і реалізації державної політики у сфері професійної адаптації й зайнятості ветеранів війни, зокрема підготовки та перепідготовки, необхідної психологічної, соціальної, юридичної та іншої допомоги в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя», – зазначив очільник Луганщини Артем Лисогор, який долучився до відкриття закладу. 

«Є дуже проста філософія – люди повернуться з війни та будуть соціалізуватись у суспільство, тому наше завдання: надати їм можливість навчатись, перенавчатись, отримувати нові навички для мирного життя. Для університету це додаткове навантаження. Це дуже важливий і складний напрям, але, я впевнений, – ви впораєтесь», – додав він.

Як зазначила ректор університету Олена Караман: «На Лубенській землі у Луганській області» відновлено діяльність не тільки ЛНУ ім. Тараса Шевченка, а й чотирьох його відокремлених підрозділів (Луганського, Старобільського, Лисичанського, та Кадіївського фахових коледжів), а також Луганської обласної дитячої клінічної лікарні. Університет співпрацює з Лубенським обласним шпиталем для ветеранів війни, надаючи соціальні, освітні, психологічні та реабілітаційні послуги пораненим учасникам бойових дій. Тож тут створені усі необхідні умови для діяльності центру: підготовки та навчання фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, надання  другої вищої освіти за окремими програмами та професійно-технічної освіти, забезпечення соціально-психологічного супроводу та правової допомоги ветеранам війни та членам їх сімей тощо.

Як було відзначено, досвід університету є унікальним для України, адже реабілітацією ветеранів тут займаються з 2014 року. Він дуже затребуваний на загальнодержавному рівні: наразі в Україні 1,4 млн ветеранів, з яких 25 тис. – з Луганщини. Після закінчення війни загальна їх кількість зросте до п’яти мільйонів. Тож до підтримки вишу долучиться й Міністерство у справах ветеранів – відповідний меморандум про співробітництво вже укладено.

Команда від ЛНУ на чолі з ректором Оленою Караман у березні поточного року пройшла міжнародне стажування за Програмою Польсько-Американського Фонду Свободи «Study Tours to Poland» на базі провідних університетів Варшави та Центру ветерана закордонних місій Міністерства оборони Польщі, результатом якого стало створення нової освітньої програми для військовослужбовців та ветеранів війни.