Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Пайовики Луганщини вже неодноразово жалілися, що з ними не розраховуються, або пропонують набагато менше стандартних 5 %.
Мовляв, буде нічого їсти, погодитеся на все, що завгодно.
Деякі, не маючи іншого виходу, так і зробили. Пішли на поступки, аби вижити. Цим одразу скористалися недоброчесні фермери, зокрема, у Сватівському районі.
Пайовики висловили небажання подовжувати договори оренди, строки дії якого спливали цьогоріч, із фермерським господарством. Відповідні повідомлення спрямували засобами зв’язку, що й передбачено укладеними раніше угодами.
Маючи інформацію, що багато хто із пайовиків вирішив, або вже встиг, виїхати в безпечні регіони України, фермери поставили умову з’явитися особисто усіх, хто не погоджується й надалі надавати свою землю в оренду.
Тобто, якщо орендодавець не з’явився особисто до орендаря, останній розуміє, що цю землю можна вкрасти. Уявіть, наприклад, що господар нерухомості приходить особисто і благає орендаря, який ще й не платить, не виїжджати. Це закони «руського миру».
У той же час «уряд» так званої «лнр» повідомляє про рекордний з моменту утворення «республіки» врожай ранніх зернових – 1,1 млн тонн зерна.
Яким чином окупанти причетні до встановлення рекорду, напевно, не знають й вони самі. Бо правові аспекти виправдань відсутні. Вони не оздоблювали поля, не сіяли, не доглядали за ними, не купували нову техніку, а лише зібрали, коли навесні захопили ці райони Луганщини.
На територіях, окупованих у 2014 році, урожай складав у середньому до 20 % від показників, заявлених на сьогодні.
Понад 80 % – вкрадене в України зерно. До речі, достеменно відомо, що 400 тисяч тонн врожаю, зібраного цьогоріч, вже вивезено на росію. Із часом цей показник має збільшитися, бо в окупантів навіть немає достатньо техніки, аби вивезти все й одразу. Хочуть, але не можуть… Та чи встигнуть?