Прес-центр10 вересня 2022, 09:09

Пайовикам не платять та відбирають в них землю – на Луганщині окупанти вкрали понад 1 мільйон тонн зерна

Пайовики Луганщини вже неодноразово жалілися, що з ними не розраховуються, або пропонують набагато менше стандартних 5 %.

Мовляв, буде нічого їсти, погодитеся на все, що завгодно.

Деякі, не маючи іншого виходу, так і зробили. Пішли на поступки, аби вижити. Цим одразу скористалися недоброчесні фермери, зокрема, у Сватівському районі.

Пайовики висловили небажання подовжувати договори оренди, строки дії якого спливали цьогоріч, із фермерським господарством. Відповідні повідомлення спрямували засобами зв’язку, що й передбачено укладеними раніше угодами.

Маючи інформацію, що багато хто із пайовиків вирішив, або вже встиг, виїхати в безпечні регіони України, фермери поставили умову з’явитися особисто усіх, хто не погоджується й надалі надавати свою землю в оренду.

Тобто, якщо орендодавець не з’явився особисто до орендаря, останній розуміє, що цю землю можна вкрасти. Уявіть, наприклад, що господар нерухомості приходить особисто і благає орендаря, який ще й не платить, не виїжджати. Це закони «руського миру».

У той же час «уряд» так званої «лнр» повідомляє про рекордний з моменту утворення «республіки» врожай ранніх зернових – 1,1 млн тонн зерна.

Яким чином окупанти причетні до встановлення рекорду, напевно, не знають й вони самі. Бо правові аспекти виправдань відсутні. Вони не оздоблювали поля, не сіяли, не доглядали за ними, не купували нову техніку, а лише зібрали, коли навесні захопили ці райони Луганщини.

На територіях, окупованих у 2014 році, урожай складав у середньому до 20 % від показників, заявлених на сьогодні.

Понад 80 % – вкрадене в України зерно. До речі, достеменно відомо, що 400 тисяч тонн врожаю, зібраного цьогоріч, вже вивезено на росію. Із часом цей показник має збільшитися, бо в окупантів навіть немає достатньо техніки, аби вивезти все й одразу. Хочуть, але не можуть… Та чи встигнуть?