Прес-центр26 лютого 2021, 09:02

Представлено план заходів з оптимізації мережі закладів фахової передвищої та професійної освіти

У Сєвєродонецьку відбулася нарада керівників закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за темою «Особливості діяльності закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в умовах децентралізації».

На початку заходу директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк підбив підсумки діяльності закладів професійної та фахової передвищої освіти Луганщини в 2020 році.

Крім того, він ознайомив із планом заходів з оптимізації мережі закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, виходячи з реальних потреб ринку праці у відповідних фахівцях і робітничих кадрах та профільної спрямованості закладів освіти та враховуючи їх навчально-виробничу матеріальну базу, обсяги фінансування, які передаються державою на виконання делегованих повноважень, та коштів, отриманих від надання платних послуг.

Із досягненнями, проблемами, перспективами розвитку закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, необхідністю створення сучасних умов для проведення виробничо-практичної діяльності здобувачів освіти, приведення у відповідність переліку професій до реальних потреб регіонального ринку праці присутніх ознайомив директор Навчально-методичного центру професійної освіти в Луганській області Володимир Артюшенко.

З пропозиціями щодо співпраці та проблемними питаннями, які виникають при проходженні здобувачами професійної освіти практики та при працевлаштуванні ознайомила представниця роботодавців, керівниця швейного підприємства «Спецтент» Олена Виноградова.

Начальник відділу професійної (професійно-технічної) освіти та координації діяльності закладів вищої освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Поскрякова поінформувала керівників про особливості формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та кваліфікованих робітників у закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в 2021 році.

У нараді також взяли участь директори, заступники директорів, головні бухгалтери закладів та установ професійної (професійно-технічної) освіти, директори закладів фахової передвищої освіти, представники роботодавців.