Прес-центр14 квітня 2020, 10:04

ПРООН виділив понад 200 000 доларів США на закупівлю засобів індивідуального захисту та інших медтоварів для лікарень на сході України

За словами Віктора Мунтяну, керівника Програми ООН із відновлення та розбудови миру, ці кошти також підуть на підтримку медичних працівників, які знаходяться на передовій у боротьбі з коронавірусом.

Разом з цим, забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекторами та спреями поліція та служба з надзвичайних ситуацій.

Також ПРООН активно співпрацює з підприємствами. Допомагає їм адаптуватися через грантову підтримку, відкриття інтернет-магазинів, використання можливостей, які пропонує Уряд (податкові канікули та ін.), надання допомоги власникам для діджиталізації їхньої діяльності.

Та надається підтримка державним службам зайнятості для допомоги безробітним.

ПРООН робить ще один важливий крок: через конкурс грантів Програма надаватиме кошти проєктам місцевих громадських організацій та активістам для протидії та пом'якшення наслідків COVID-19 у постраждалих від конфлікту громадах.

Гранти підтримуватимуть  ініціативи громад для допомоги найбільш вразливим верствам населення (людям літнього віку, особам з інвалідністю, великим та малозабезпеченим сім'ям, вразливої до COVID-19 молоді), а також допомагатимуть зменшити наслідки пандемії та надати психологічну підтримку.

Проєкти, що фінансуються в рамках цього конкурсу, боротимуться з пандемією та пом’якшуватимуть її наслідки через просвітницькі кампанії, збір інформації про актуальні потреби та проблеми, розвиток онлайн-сервісів та платформ, самоорганізацію людей у волонтерські групи самодопомоги, розвиток послуг онлайн-консультацій для попередження та протидії домашньому і гендерно зумовленому насильству, а також заохочення взаємодії громадськості та поліції та Державною службою з надзвичайних ситуацій для забезпечення громадського порядку під час карантину.

За матеріалами Програми ООН із відновлення та розбудови миру