Прес-центр7 вересня 2021, 15:09

Розвиток індустріальних парків: Верховна Рада затвердила зміни до відповідного Закону України

Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону України «Про індустріальні парки». Документ покликаний створити нові стимули для регіонального розвитку та стати двигуном для залучення інвестицій. «За» проголосували 290 народних обранців.

«Сьогодні ми отримали законодавче підґрунтя, аби залучати додаткові інвестиції та запускати нові бізнес-проєкти в регіонах. План дій Уряду стосовно розвитку індустріальних парків розрахований на кілька років. Завдяки його реалізації буде розвиватися мережа індустріальних парків по всій країні. Дякую народним депутатам за підтримку та послідовність у реалізації нашої спільної мети – ефективного регіонального розвитку та розкриття економічного потенціалу кожної громади», – зауважив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Закон передбачає впровадження низки переваг для учасників індустріальних парків. Зокрема, компенсацію парків частини відсоткових платежів за кредитами.

Також документ впроваджує компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж. Водночас держава фінансуватиме будівництво об’єктів базової та суміжної інфраструктури індустріальних парків.

Зазначимо, розбудова та розвиток індустріальних парків цьогоріч були додані до Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». У 2021 році Урядом заплановані інвестиції у розбудову інфраструктури 4 індустріальних парків у розмірі майже 80 млн грн.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2021 році з Державного фонду регіонального розвитку буде профінансовано створення інфраструктури ще чотирьох індустріальних парків в Україні.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України