Прес-центр29 вересня 2021, 15:09

У Сєвєродонецьку сьогодні відкрили притулок для матерів із малолітніми дітьми, – брифінг

Одночасно в ньому зможуть знайти прихисток чотири матері та мінімум вісім їх дітей. Надалі упродовж року допомогу там отримуватимуть 25-100 осіб в залежності від особистих ситуацій родин.

Про це зазначено під час пресбрифінгу в облдержадміністрації сьогодні, 29 вересня.

У притулку діти разом із матерями зможуть знаходитись цілодобово, їм буде надаватися необхідна підтримка – психологічна допомога, консультація фахівців щодо сучасного виховання дітей, отримання нових професійних навичок тощо.

«Питання протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі є в пріоритеті обласної влади та органів місцевого самоврядування. Для цього у містах та районах створюються спеціалізовані служби. Ця категорія постраждалих має отримувати допомогу саме від органів влади на місцях. У притулку в Сєвєродонецьку прийматимуть жінок із дітьми з усієї Луганщини», – зазначила заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська.

Вона долала, що облдержадміністрація підтримує кожну ініціативу благодійників за цим напрямом.

«Це тимчасовий прихисток для жінок із дітьми, яким необхідна підтримка через відсутність житла, чи неспроможність самостійно справлятися зі складними життєвими обставинами. Важливо, щоб у подальшому в кожній громаді була послуга з надання тимчасового притулку», – наголосив національний директор «Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Сергій Лукашов, відповідаючи на запитання журналістів.

Головною особливістю роботи цієї організації є комплексний підхід до проблеми профілактики сирітства. Тож, сім’ям із дітьми у складних життєвих обставинах надається як матеріальна допомога, так і фахова соціальна підтримка.

Є випадки, коли жінки екстрено потребують безпечного місця перебування. Особливо вразливими є жінки з дітьми до трьох років. Насамперед це – випускниці інтернатів та жінки, які втратили житло внаслідок військового конфлікту.

Тож, благодійниками було придбано в Сєвєродонецьку п’ятикімнатну квартиру. Там жінки з дітьми з усієї Луганської області зможуть отримати безпечний прихисток та своєчасну допомогу. В одній кімнаті знаходитиметься соціальний працівник.

На купівлю та облаштування квартири було спрямовано 1,9 млн гривень, щорічне утримання за попередніми розрахунками коштуватиме 1,2 млн гривень.

Як зазначено на брифінгу, це і утримання жінки з дитиною, і зарплата соціальному працівнику, і комунальні витрати.

У середньому це 8 тисяч гривень на дитину на місяць. Для порівняння – у типовому будинку дитини вартість утримання однієї дитини складає 40-50 тисяч гривень на місяць.

По завершенні брифінгу Катерина Безгинська разом із керівниками профільних структурних підрозділів облдержадміністрації відкрила цей притулок в Сєвєродонецьку та подякувала Благодійному фонду «СОС Дитячі містечка» за багаторічну діяльність на Луганщині.