Прес-центр3 жовтня 2018, 15:10

У Сєвєродонецьку вручили нагороди пам’яті Матері-героїні, яка виховувала 48 дітей

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик взяла участь у презентації ордену і пам’ятного знаку імені Олександри Деревської – матері-героїні, яка разом з своїм чоловіком виховала 48 дітей різних національностей і різного стану здоров’я, позбавлених батьківського піклування.

Нагороду презентувала громадська організація «Меморіал Подвигу Роменської Мадонни», яка багато років очолює Алла Сербіна – одна із дочок Олександри Деревської.

До речі, сьогодні Аллі Сербіної виповнилось 80 років. З ювілеєм її привітала Ольга Лішик.

 «Збереження пам’яті про подвиг Олександри Деревської – важливий внесок у розвиток системи домашньої педагогіки, де панує безмежна людяність та любов до кожної дитини, – зазначила Ольга Лішик. – Про цю жінку потрібно завжди говорити. Щоб кожна людина, і маленька, і доросла, дізналися про Роменську Мадонну, як її назвали, прихистила, виростила, виховала у своїй сім’ї і стала по справжньою рідною матір'ю сорока восьми дітям-сиротам різних за віком та національностей».

Під час заходу п’ятьом волонтерам, які протягом десятиліть сприяли збереженню пам’яті про подвиг Матері, вручили орден і пам’ятний знак імені Олександри Деревської – матері-героїні. Нагороду отримали Алла Сербіна, Людмила Крицька, донька Олександри Деревської, колишній вчитель Ніна Жуля, радіожурналіст Валентина  Кушніренко, а також заслужений журналіст України Семен Перцовський.

Слід зазначити, що про подвиг матері-героїні Олександри Деревської створений віртуальний музей пам’яті. І хто бажає дізнатися про її історію, дітей та їх долю, може перейти за посиланням: http://derevskaja.com