Прес-центр15 вересня 2023, 12:09

Важливо мати прямий контакт з ветеранами, щоб якомога швидше допомагати їм з вирішенням питань, – Артем Лисогор зустрівся з оборонцями України

Очільник Луганщини зустрівся з діючими українськими військовими та ветеранами російсько-української війни у Дніпрі сьогодні, 15 вересня.

Зокрема, й з бійцями, які боронять країну на Кремінському напрямку.

Хлопці вносили пропозиції та ділилися проблемами, які в них найбільш часто виникають в тій чи іншій ситуації.

Звертаючись до присутніх, начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор поінформував, що питаннями реабілітації ветеранів, надання житла, вшанування їх подвигу опікується безпосередньо Глава держави.

«Зараз ми відновлюємо ветеранський рух Луганщини й інших регіонів. При кожній облдержадміністрації у жовтні будуть створені окремі управління ветеранської політики, які напряму підпорядковуватимуться очільнику ОВА. Призначення відбуватимуться за погодженням Міністерства у справах ветеранів. Аналогічні підрозділи будуть створені і на місцях, – наголосив очільник регіону. – Важливо мати прямий контакт з ветеранами, щоб якомога швидше допомагати їм з вирішенням питань. Такий алгоритм сприятиме, щоб ветерани знали, куди їм першочергово звернутися і де одержати швидку допомогу. Упевнений, це посилить комунікацію ветеранів із центральними органами влади».

Артем Лисогор додав, що, на жаль, майже вся територія Луганщини ще окупована: «Нам трохи важче, бо немає власної території. Ветеранський рух є, але він розосереджений. Ми розгортаємо реабілітаційні центри в інших областях. Благо, нам вдалося зберегти більшість медичного персоналу».

Про досвід роботи Центру ветеранського розвитку у Дніпрі доповів директор закладу Сергій Звірко. Зокрема, там вже діє курс для адаптації ветеранів. Невдовзі в регіоні буде відкритий реабілітаційній центр для психологічної допомоги. А ще налагоджена взаємодія з Українським ветеранським фондом, який підтримує проєкти наших Захисників та Захисниць. Так, експертна група допомагатиме бажаючим правильно виписувати гранти.

«Іншими словами, допомагаємо і тим, хто знає, що і як робити далі, і тим, хто ще шукає себе в житті», – зазначив спікер.

У якості прикладу він навів надання фінансової допомоги для створення пелетного заводу та закупки спеціальної техніки для нього. На таких підприємствах працюють ветерани і заробленими коштами допомагають сім’ям загиблих та важкопоранених.

Про досвід роботи ІІІ штурмової бригади ЗСУ у роботі з ветеранами та родинами загиблих розповіла офіцер цивільно-військового співробітництва Марина Абрамова, яка, до речі, сама луганчанка.

«Патронатна служба батальйону «Азову» створена для допомоги пораненим. Опікуємося до повного його повернення в стрій. Якщо людина не в змозі повноцінно відновитися, то ми підтримуватимемо протягом всього життя. Також працюємо з родинами, зокрема, без вісти зниклих та загиблих військових. Допомагаємо на кожному етапі життя», – поінформувала вона.

Голова Луганської обласної спілки ветеранів АТО Анатолій Гацько поділився проблемами та шляхами їх вирішення у ветеранському середовищі. Наші ветерани мешкають в різних областях країни і деякі з них не знають, куди звернутися в тому чи іншому місті.

Артем Лисогор додав, що, зокрема, й для таких випадків на сайті облдержадміністрації буде запроваджено розділ, якій передбачатиме зворотній зв'язок. На запитання військових та членів їх сімей відповідатимуть представники різних гілок влади, у тому числі й правоохоронці.