Прес-центр3 вересня 2022, 16:09

Вступ-2022: як і які документи подати до вишів для зарахування на основі 11-ти класів

В електронних кабінетах вступників на основі 11-ти класів з’явилися рекомендації зарахування до ЗВО. Щоб бути зарахованим, вступнику необхідно подати до закладу освіти низку документів.

Цьогоріч це можна зробити двома способами:

- Подати особисто до приймальної комісії закладу;
- Надіслати в електронному вигляді: на сканкопії документів необхідно накласти кваліфікований електронний підпис вступника. Файли надсилаються на електронну скриньку приймальної комісії, вказану в Реєстрі https://registry.edbo.gov.ua, або іншим способом, визначеним у Правилах прийому конкретного закладу.

Якщо ви подали для зарахування сканкопії документів, то впродовж трьох місяців після початку навчання маєте надати до закладу оригінали документів особисто або поштовим відправленням. Також упродовж трьох місяців має бути підписаний договір про навчання – особисто або через електронний цифровий підпис.

Документи, які треба подати для зарахування:

- заява, підписана вступником (її можна роздрукувати з електронного кабінету, для цього виділіть заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» та в меню «Активні дії» натисніть «Друк заяви»);
- копія документа, що посвідчує особу;
- копія військово-облікового документа;
- копія документа про освіту, на основі якого здійснюється вступ, якщо цього документа немає в ЄДЕБО;
- у разі наявності спеціальних умов вступу – копії документів, що їх підтверджують;
- інші документи, передбачені Правилами прийому конкретного закладу.

Якщо документи подаються особисто, то, крім копій, необхідно мати при собі їхні оригінали.

Для зарахування на бюджет вступникам до ЗВО на основі 11-ти класів треба було подати документи до 18-ї години 2 вересня.

Для зарахування на контракт – не пізніше 30 вересня (конкретна дата визначається Правилами прийому ЗВО). Водночас додатковий набір на контракт можливий до 30 листопада.