Прес-центр6 червня 2023, 16:06

Як долучитися до добровільної участі у пенсійному страхуванні

Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років. Також передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.

Умовами добровільної участі є:
- наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Щоб скористатися цією послугою необхідно укласти Договір з Пенсійним фондом України, сплатити внески за себе або на користь іншої особи.

Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватись на вебпорталі Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису, Дія. Підпису або системи GOVID.

Особа самостійно визначає, скільки часу бажає сплачувати внески після укладення Договору, періодичність сплати страхових внесків та їх розмір.

Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Інформація про сплату внесків не потребує подачі жодних звітів.

Повідомлення про сплату коштів надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Сплачені внески – це набутий страховий стаж або збільшена заробітна плата для майбутньої пенсії.

Суми сплачених внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено розмір заробітної плати для обчислення пенсії.

Якщо сума добровільно сплачених страхових внесків особою та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного соціального внеску перевищує максимально встановлений його розмір, то частка надмірно сплачених коштів зараховується в наступному місяці.