Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
На апаратній нараді, яку сьогодні, 17 жовтня, провів голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, з питанням щодо підсумків проходження купального сезону на водних об’єктах Луганської області за 2017 рік виступив начальник управління з питань цивільного захисту Володимир Мирошниченко.
Він наголосив, що з метою недопущення травмування та загибелі людей на водоймах і водоймищах було проведено комплекс заходів щодо визначення та обладнання встановленим порядком безпечних місць масового відпочинку людей на водних об’єктах.
Підбиваючи підсумки проходження купального сезону слід зазначити, що на території Луганської області було визначено 13 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах, з них облаштовано та паспортизовано лише три – міський пляж у Рубіжному (озеро Пісочне), пляж ТОВ «Зоря-Сервіс-Плюс» Кремінського району (Пісочне) та ставок 2-го виробництва ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій».
Сєвєродонецькою міською радою, Міловським, Марківським, Новоайдарським, Попаснянським, Станично-Луганським, Троїцьким районами було повністю проігноровано виконання вимог нормативно-правових актів, рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та відповідних протокольних доручень голови облдержадміністрації щодо організації безпечного відпочинку людей на водних об’єктах.
Усього протягом цього періоду загинула 21 людина. Основною причиною загибелі людей на водних об’єктах є вживання алкогольних напоїв.
Також Володимир Мирошниченко зауважив, що для проведення попереджувальної роботи та ліквідації наслідків нещасних випадків, пов’язаних з загибеллю людей на воді, проведення пошуково-водолазних робіт, обстеження підводної частини ділянок водних об’єктів, відведених для купання людей, функціонує Луганська комунальна установа «Обласна рятувально-водолазна служба».
Спільно із співробітниками Головного управління Національної поліції та Головного управління ДСНС України у Луганській області працівники служби взяли участь у пошуку затонулих на водних об’єктах. Крім того, вони залучались до обстежень водойм і водоймищ у Рубіжному, Лисичанську, Сєвєродонецьку, у Старобільському і Новоайдарському районах.
Також рятувальники взяли участь у забезпеченні постів безпеки в місцях проведення святкових заходів у Сєвєродонецьку, Рубіжному, Сватовому та Кремінній.
Спільно із співробітниками ГУ ДСНС України у Луганській області фахівці обласної рятувально-водолазної служби впродовж купального сезону проводили рейд місцями масового відпочинку людей на водних об’єктах з метою донесення до відпочиваючих правил поведінки на воді.
«Збереження життя на воді – відповідальність кожного керівника територій», – підкреслив Юрій Гарбуз за підсумками доповіді.
Очільником Луганщини надані протокольні доручення відносно приведення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах до належного стану. Зокрема, необхідно проаналізувати стан справ із запобігання загибелі та травмування людей, розглянути проблемні питання щодо визначення та облаштування в установленому порядку місць масового відпочинку людей, передбачити на наступний рік кошти для облаштування та паспортизації місць масового відпочинку людей, визначити відповідальних за безпеку відпочиваючих і виконання Правил охорони життя людей на водних об’єктах України серед відповідних суб’єктів господарювання, у власності яких перебувають водні об’єкти.