Інформація для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2014 року відповідно до Указу Президента України від 02.09.2013 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 585-р «Про передачу у 2013 році деяких бюджетних призначень Міністерству соціальної політики» за Мінсоцполітики була закріплена бюджетна програма 2501460 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» головним розпорядником коштів по бюджетній програмі КПКВК 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено Міністерство охорони здоров’я України.

Основними напрямами бюджетної програми є:

- надання медичної допомоги громадянам, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також лікування онкологічних захворювань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;

- придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення, лабораторних реактивів для стаціонарів спеціалізованих лікувальних закладів, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Станом на 01.06.2016 на обліку в Луганському канцер-реєстрі перебуває 102 особи онкохворих, які є постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для лікування цих осіб за бюджетною програмою за КПКВК 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2016 рік виділено 193700 грн.

За 5 місяців поточного року використано 21458,3 грн., у тому числі на вироби медичного призначення – 5880,0 грн., ліки – 14385,65 грн., інструменти і прилади – 1192,58 грн. за рахунок державного бюджету 2015 року.       

Для проходження лікування у стаціонарних закладах охорони здоров’я за рахунок коштів, виділених на вищевказану бюджетну програму, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право звертатись до Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та  безпосередньо в спеціалізовані медичні заклади.

 

  1. Процедура отримання медичної допомоги у стаціонарних спеціалізованих медичних закладах.

 

У разі необхідності отримання медичної допомоги, громадянин з посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, може звернутися до спеціалізованого медичного закладу охорони здоров’я - Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру, який розташовано за адресою: Луганська область, м. Кремінна, вул. Перемоги,1А.

Крім того, Мінсоцполітики здійснює розподіл коштів державним установам Національної академії медичних наук (Інститут ендокринного обміну речовин ім. В.П. Комісаренка, Національний науковий центр радіаційної медицини) та Військово-медичному управлінню СБУ на підставі їхніх заявок для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та потребують надання медичної (стаціонарної) допомоги з використанням лікарських засобів та виробів медичного призначення.

 

  1. Процедура отримання медичної допомоги у державних установах.

 

Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук

(04050, м. Київ, проспект Перемоги, 119/121)

 

У клінічних підрозділах ННЦРМ надається висококваліфікована спеціалізована консультативно-діагностична, лікувально-профілактична та експертна медична допомога наступним категоріям громадян:

 

- населенню України, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесене до встановлених груп обліку відповідно до категорії постраждалих;

- постраждалим у разі ядерної катастрофи для надання негайної медичної допомоги;

- постраждалим під час ядерних випробувань та аварій в минулі роки, які мають посвідчення встановленого зразку;

- особам, які працюють у шкідливих умовах (вплив іонізуючого опромінення).

 

Госпіталізація до Клініки ННЦРМ здійснюється на підставі направлення спеціалізованого лікувального закладу:

Поліклініки радіаційного реєстру й консультативної допомоги;

Спеціалізованих диспансерів радіаційного захисту населення;

МСЧ-персоналу підприємств ядерно-енергетичного комплексу;

Направлення НАМН України;

Направлення МОЗ України (за узгодженням);

 

Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка

Національної академії медичних наук

(04114, м. Київ, вул. Вишгородська, 69)

 

У клініці ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України» проводиться діагностика та лікування раку щітоподібної залози та його метастазів особам, яким на момент Чорнобильської катастрофи не виповнилось 18 років (1968-1986 років народження).

 

         Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для продовження лікування раку щітоподібної залози (використовується радіоактивний йод 131 активністю 4 ГБК) після хірургічного втручання можуть звертатись до інституту.

                                    

Військово-медичне управління СБУ

(01021, м. Київ, вул. Липська,11)

 

На стаціонарне лікування до ВМУ СБУ приймаються особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

 

- за направленням лікарів;

- при самостійному зверненні за медичною допомогою.