Прес-центр5 липня 2018, 16:07

Навчально-ознайомчий тур «Соціальне підприємництво: Альтернатива чи копія класичного бізнесу? Досвід Німеччини» проходитиме 23-28 вересня 2018 року у м. Берлін

Фонд Східна Європа у співпраці з німецькою Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. оголошує конкурс на участь в 5-денній навчально-ознайомчій поїздці на тему «Соціальне підприємництво: Альтернатива чи копія класичного бізнесу? Досвід Німеччини» до Федеративної Республіки Німеччина (23-28 вересня 2018 року, м. Берлін).

Мета навчально-ознайомчого туру: обмін досвідом та практиками між українськими та німецькими фахівцями у сфері соціального підприємництва та соціальних інновацій, ознайомлення з різноманітними моделями соціального підприємництва та його підтримки у Німеччині, налагодження контактів для можливої українсько-німецької співпраці у майбутньому щодо розвитку соціального підприємництва як механізму вирішення соціальних проблем, представлення інформації про стан розвитку соціального підприємництва в Україні.

В рамках поїздки буде організовано ряд візитів та зустрічей з діючими соціальними підприємцями Німеччини, що представляють різні сфери та організаційні форми; з представниками громадських організацій, хабів та соціальних банків, які підтримують сферу соціального підприємництва; а також політичними діячами та консалтинговими компаніями, що відповідають за розвиток соціального підприємництва у Німеччині. Окрема частина програми буде присвячена темі соціального шкільного/молодіжного підприємництва.

До участі у конкурсі запрошуються діючі соціальні підприємці, експерти/тренери у сфері соціального підприємництва та регіональні представники влади з Донецької, Харківської, Одеської та Луганської областей, які відповідають за напрям розвитку соціального підприємництва у регіоні, а також учасники попередніх навчальних заходів, проведених у рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку».

Учасники навчально-ознайомчої поїздки повинні добре володіти інформацією щодо ролі, викликів та стану розвитку соціального підприємництва в Україні та, при можливості, в Європі і бути готовими робити короткі виступи з даної тематики, активно долучаючись до роботи у воркшопах, дискусіях та інформаційних обмінах, ділитися власним досвідом роботи у сфері соціального підприємництва в Україні.

Соціальним підприємцям та експертам, які постраждали внаслідок військових дій у Донецькій та Луганській областях, а також, які працюють над створенням нових робочих місць для ВПО, осіб з інвалідністю, буде надаватися перевага при відборі.

Протягом візиту буде забезпечено синхронний переклад на українську мову. Проте, для полегшення прямої комунікації з німецькими колегами, очікується, що учасники матимуть знання англійської мови на розмовному рівні.

Усі витрати на переліт (Київ - Берлін - Київ) та проживання учасників у Берліні в еко-готелі включно зі сніданком, а також добові кошти на харчування (обід та вечеря) у Берліні покриватимуться організаторами. Виліт та приліт відбувається з аеропорту Бориспіль. Витрати на проїзд до Києва учасники покривають самостійно.

Докладніше з критеріями відбору учасників, формою заявок (резюме, мотиваційний лист, коротке есе), можна ознайомитися за посиланням: http://se.eef.org.ua/node/51.

Програма та усі робочі/підготовчі документи навчально-ознайомчої поїздки будуть надіслані відібраним учасникам.

Останній термін подання заявок – 22 липня 2018 року. Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення щодо участі у поїздці буде прийняте до 31 липня 2018 року.

Питання щодо оголошення цього конкурсу можуть бути надіслані у письмовій формі Ользі Шаваровій, координатору програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: oshavarova@eef.org.ua.