Прес-центр10 серпня 2018, 13:08

Проведено моніторинг виконання планів заходів з реалізації Стратегій розвитку територій Луганської області за 1 півріччя 2018 рок

Станом на 01.07.2018 розроблено (актуалізовано) та затверджено відповідними радами (районною ВЦА) стратегії розвитку територіальних громад у містах Рубіжне, Сєвєродонецьк, в Біловодському, Білокуракинському, Кремінському, Міловському, Попаснянському, Сватівському, Старобільському, Новоайдарському, Троїцькому, Станично-Луганському, Новопсковському районах та Білокуракинській, Троїцькій, Новопсковській, Чмирівській об’єднаних територіальних громадах.

Проект Стратегії розвитку Марківського району та Привільської об’єднаної територіальної громади розроблено та буде подано на розгляд на чергової сесії відповідної ради.

Стратегії розвитку м. Лисичанськ, Красноріченської та Привільської об’єднаних територіальних громад в стадії розробки.

Стратегічне планування розвитку Біловодської, Нижньодуванської та Лозно-Олександрівської об’єднаних територіальних громад лише започатковується.

Плани заходів розроблені та затверджені у містах Сєвєродонецьк, Рубіжне, Біловодському, Білокуракинському, Кремінському, Міловському, Попаснянському, Сватівському, Старобільському, Новоайдарському, Троїцькому, Станично-Луганському, Новопсковському районах та Білокуракинській, Троїцькій, Новопсковській, Чмирівській об’єднаних територіальних громадах.

Проведений моніторинг реалізації проектів регіонального розвитку, визначених Планами заходів за підсумками І півріччя 2018 року свідчить про наступне.

Загальна кількість проектів, передбачених Планами заходів на 2018 рік, склала 527 на суму 2,6 млрд грн, з яких виконано – 50, у стадії реалізації – 301. За звітний період вибрано коштів за проектами 137,2 млн грн, що становить 5,3% від загальної вартості.

Низький рівень виконання проектів обумовлений в переважній більшості випадків недостатнім фінансуванням у зв’язку з тим, що при складанні Планів заходів не приділялась належна увага визначенню реальних джерел фінансування, актуальності проектної документації. Крім того, має місце недостатній контроль міських голів та голів райдержадміністрацій як на етапі прийняття рішень при подачі проектів на конкурсний відбір, так і на етапі їх реалізації.

Більш детальна інформація у розрізі територій розміщена на web-сторінці Департаменту у розділі «Соціально-економічний стан» підрозділ «Стратегія розвитку Луганської області».