Прес-центр14 липня 2017, 12:07

На Луганщині розповсюджуються інформаційні буклети щодо попередження насильства

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації продовжує співпрацю із партнерськими міжнародними організаціями щодо попередження домашнього та ґендерного насильства. Важливим напрямком є інформування населення про зазначене явище, надання вичерпної інформації про організації, що надають допомогу. З цією метою у липні поточного року Департаментом розпочато розповсюдження інформаційних матеріалів – буклетів «Насильство щодо жінок – особлива проблема» та «Сексуальне насильство – будь-який вид дій сексуального характеру щодо людини без її згоди». Зазначені матеріали підготовлені та надруковані Проектом Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» за участю Фонду народонаселення ООН та саб-кластеру з питань ґендерно обумовленого насильства та презентовані під час семінару за темою: «Ґендерно обумовлене насильство: що потрібно знати організаціям, які працюють з ВПО та громадами в Луганській області», що відбувся у місті Сєвєродонецьку 15 травня 2017 року.

 

Брошури містять контакти восьми мобільних бригад психосоціальної допомоги для постраждалих від насильства, адреси та телефони п’яти пунктів невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги, що створені та працюють на Луганщині з ініціативи Фонду народонаселення ООН. У листівках надано інформацію про форми та ознаки насильства, статистичні дані. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації долучився до їх розповсюдження в усіх містах і районах Луганської області.

 

Відповідно до повноважень, Департамент соціального захисту населення ОДА узагальнює інформацію щодо кількості звернень з питань насильства в сім’ї. Департаментом фіксується постійне зростання звернень. Так, у I півріччі 2017 року в області на підконтрольній українському Уряду території зафіксовано 840 звернень, у той час як за аналогічний період 2015 року було зафіксовано 276 звернень, у I півріччі 2016 року – 484. Це говорить про поступовий вихід проблематики домашнього насильства зі сфери приватності та руйнації існуючих у суспільстві стереотипів.

 

Яна Соловйова