Прес-центр3 березня 2016, 10:03

Про надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали ушкодження різного ступеня під час участі в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року

Щодо надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

 

Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги?

    Допомога виплачується особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в масових акціях громадського протесту, та включені до Переліку осіб, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях (далі – Перелік).

     Перелік осіб формується Міністерством охорони здоров’я України за результатами судово-медичної експертизи.

 

Як потрапити до Переліку?

     Особа, яка отримала легкі тілесні ушкодження, побої, мордування, має звернутися до правоохоронних органів (МВС чи ГПУ) із заявою про порушення кримінальної справи. Слідчий виносить постанову та направляє постраждалу особу на державну судово-медичну експертизу.

 

Який розмір допомоги?

     Відповідно до постанови КМУ від 23.12.2015 № 1098 виплачується одноразова грошова допомога у 10-кратному розмірі прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на час її виплати особам (13 780 грн станом на 01.01.2016).

     Виплати одноразової грошової допомога будуть щорічно поновлюватись, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного бюджету.

 

Як отримати виплату?

     Для виплати зазначеної допомоги особа, яка отримала легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, та включена до Переліку, звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунка в банку, на який перераховується допомога.

          До заяви додається:

-  копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства (з пред’явленням оригіналу);

-  копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті або які не є громадянами України);

-  копія висновку експерта за результатами судово-медичної експертизи.

 

Щодо надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

 

Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги?

     Допомога виплачується особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі в масових акціях громадського протесту, та включені до Переліку осіб, які отримали ушкодження середньої тяжкості під час участі у масових акціях (далі – Перелік).

    Перелік осіб формується Міністерством охорони здоров’я України за результатами судово-медичної експертизи.

 

Як потрапити до Переліку?

     Особа, яка зазнала ушкодження середньої тяжкості, має звернулася до правоохоронних органів (МВС чи ГПУ) із заявою про порушення кримінальної справи. Слідчий виносить постанову та направляє постраждалу особу на державну судово-медичну експертизу.

 

Який розмір допомоги?

      Відповідно до постанови КМУ від 29.07.2015 № 535 виплачується одноразова грошова допомога у 25-кратному розмірі прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на час її виплати особам (34 450 грн станом на 01.01.2016).

      Виплати одноразової грошової допомоги будуть щорічно поновлюватись, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного бюджету.

 

Як отримати виплату?

       Для виплати зазначеної допомоги особа, яка отримала ушкодження середньої тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, та включена до Переліку, звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунка у банку, на який перераховується допомога.

      До заяви додаються:

-  копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства (з пред’явленням оригіналу);

-  копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті або які не є громадянами України).

 

Щодо надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013р по 21 лютого 2014 р.

 

Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги?

Допомога виплачується особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі в масових акціях громадського протесту, та включені до Переліку осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях (далі – Перелік).

Перелік осіб формується Міністерством охорони здоров’я України та результатами судово-медичної експертизи.

 

Як потрапити до Переліку?

Особа, яка зазнала тяжких тілесних ушкоджень, має звернутися до правоохоронних органів (МВС чи ГПУ) із заявою про порушення кримінальної справи. Слідчий виносить постанову та направляє постраждалу особу на державну судово-медичну експертизу.

 

Який розмір допомоги?

Відповідно до постанови КМУ від 06.08.2014 № 324 виплачується одноразова грошова допомога у 50- кратному розмірі прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на час її виплати особам (68 900 грн. станом на 01.01.2016 ).

У 2015 році Урядом прийняте рішення про здійснення повторної виплати (60 900 грн.) допомоги особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження (постанова КМУ від 11.02.2015 № 51).

Виплати одноразової грошової допомоги будуть щорічно поновлюватись виходячи з наявних фінансових ресурсів державного бюджету.

 

Як отримати виплату?

Для виплати зазначеної допомоги особа, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, та включена до Переліку, звертається  до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунка у банку, на який перераховується допомога.

До заяви додаються:

-  копія документа, що засвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства (з пред’явленням оригіналу);

-  копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті або які не є громадянами України ).

 

 

Олена Гарькавець

За матеріалами Мінсоцполітики України