Прес-центр23 травня 2018, 17:05

У Сєвєродонецьку проведено засідання обласної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми

23 травня 2018 року в місті Сєвєродонецьку відбулося засідання обласної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми. Участь у засіданні взяли координатори проектів ОБСЄ в Україні. Національний спеціаліст проектів ОБСЄ в Україні Надія Кандибіна розповіла членам ради про проведені заходи щодо підвищення рівня професійної підготовки фахівців у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема органів внутрішніх справ, працівників структурних підрозділів держадміністрацій, педагогічних працівників навчальних закладів, соціальних працівників та інших. Більшість таких заходів становили тренінги, спрямовані на розвиток практичних навичок у відповідній сфері.

Під час заходу розглянуто низку актуальних питань. Зокрема, керівник громадської організації «Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу» Лілія Ковєшнікова та відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Ігор Шевченко розповіли про роль державних установ Луганської області в рамках проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» у виявленні та наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; проінформували про досягнення по втіленню Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Луганській області. Під час засідання обговорено умови для мобілізації ресурсів місцевої громади в напрямку підвищення обізнаності населення та неідентифікованих жертв торгівлі людьми.

Начальник управління праці та зайнятості населення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Євген Жданов, під головуванням якого відбулося засіданні обласної Координаційної ради, наголосив на важливості співпраці органів державної влади, установ та громадських організацій у напрямку протидії торгівлі людьми.

На заході було розглянуто питання проведення інформаційної кампанії в рамках Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що відзначається щорічно 30 липня.

Із початку 2018 року у Луганській області встановлено 7 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у 2017 році – 13 особам.

Завідувач сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації розповіла про останні актуальні заходи і події у сфері сімейної політики, зокрема, про відзначення в області Дня матері та Дня сім'ї, участь у форумах із питань впровадження принципів ґендерної рівності, попередження домашнього і ґендерно обумовленого насильства, роботу в ОТГ області в зазначених напрямках. Координатор із питань гуманітарного реагування в Луганській області Фонду ООН у галузі народонаселення Ганна Висоцька розповіла про роботу щодо приведення діючої нормативно-правової бази у відповідність до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Під час засідання прийнято низку протокольних рішень, зокрема, щодо посилення взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та інформування громадян про проблематику торгівлі людьми.

Яна Соловйова