Прес-центр7 червня 2018, 08:06

В облдержадміністрації розглянуто стан погашення боргу із заробітної плати та страхових внесків до Пенсійного фонду

6 червня 2018 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик проведено засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в режимі відео-конференції з територіями області.

Ольга Лішик повідомила, що заборгованість із заробітної плати на 01.05.2018 по підконтрольній Уряду території області складає 161,5 млн грн, тобто з початку року відбулося незначне зменшення заборгованості.

Основним боржником залишається ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ»: заборгованість у порівнянні з початком року зменшилася на 15 млн грн і на сьогодні складає 80,4 млн грн. Це половина суми заборгованості по області.

Також найбільшими боржниками залишаються:

- ДП «Первомайськвугілля» – 19,9 млн грн (12 % від суми по області);

-  ПАТ «Лисичанськвугілля» - 16,6 млн грн (10 %);

- Відокремлений підрозділ «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» ДП «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» – 16,1 млн грн (10 %).

В області є боржники державної і комунальної форми власності, що теж є проблемним питанням. На сьогодні заборгованість на цих підприємствах набула вже характер постійної.

Представник прокуратури Луганської області Сергій Попов повідомив, що на даний час відкриті кримінальні провадження по найбільшим боржникам, але хід розслідування ускладнюється тим, що ГУ Держпраці у Луганській області не може здійснити перевірки та документально підтвердити факти невиплати заробітної плати у зв’язку з дією мораторію на проведення перевірок у Луганській області.

Слід зазначити, що законопроект № 8101, який включено Верховною Радою України до порядку денного поточної сесії, вже узгоджено комітетами та рекомендовано прийнято його за основу. Проектом передбачається, що мораторій на перевірки, встановлений Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», не буде поширюватися на перевірки в сфері праці та зайнятості населення.

Перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Павло Баранов розповів, що станом на 01.05.2018 загальна сума заборгованості по внесках збільшилась із початку року на 12 % і складає 1 073,3 млн грн.

У загальній сумі недоотриманих ГУ ПФУ в Луганській області коштів із обов’язкових платежів найбільшу питому вагу становлять суми заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

На 01 травня 2018 року найбільшими були суми заборгованості на підприємствах Міненерговугілля – 565,9 млн грн, Фонд держмайна – 50,8 млн грн, ДК «Укроборонпром» – 96,1 млн. грн, Мінекономрозвитку – 2,0 млн грн, Мінагрополітики – 1,4 млн грн.

Заборгованість зі сплати частини єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 1 215,4 млн. грн.

Заборгованість підприємств, які підпорядковані системі місцевого самоврядування, складає 28,0 млн грн, із яких економічно активні підприємства мають борг 14,5 млн грн.

Ольга Лішик наголосила, що заборгованість із сплати страхових внесків до Пенсійного фонду призводить до втрати працівниками страхового стажу, що вкрай негативно відображається на розмірі пенсій, допомоги по безробіттю, тимчасовій втраті працездатності та ін. Своєчасність виплати заробітної плати та перерахування страхових внесків на комунальних підприємствах - виключна відповідальність органів місцевого самоврядування.

Під час засідання були заслухані представники місцевих органів влади та керівників підприємств-боржників. По деяким боржникам взято на контроль зобов’язання погасити заборгованість найближчим часом. По іншим – надано узгоджені з членами комісії протокольні доручення. Також, доручено місцевим комісіям на найближчих засіданнях розглянути питання погашення заборгованості із сплати страхових внесків по основним боржникам відповідної території.

 

Євген Жданов