Прес-центр3 червня 2017, 07:06

На засіданні Урядового комітету були розглянуті важливі питання розвитку інфраструктури ОТГ

2 червня на засіданні Урядового комітету з питань економічної та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності було схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад».

Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Проект постанови розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання вимог частини другої статті 97 Бюджетного кодексу у зв’язку із необхідністю розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2017 році в обсязі 1,5 млрд. грн.

Проект постанови був погоджений Асоціацією міст України із зауваженнями, які були враховані Мінрегіоном. Зокрема, в 2017 році кошти субвенції можуть бути використані на розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації.
Крім того, серед умов надання субвенції з’явилася важлива новація – щодо врахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації, а також при закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо.
Нагадаємо, 22 травня 2017 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк підписали Меморандум про співпрацю.

Під час обговорення проекту постанови Виконавчий директор АМУ О.Слобожан наголосив на необхідності якнайшвидшого схвалення цього важливого документа. «Оскільки кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ є одним з найбільш важливих джерел інвестиційних ресурсів для новостворених громад, місцеві бюджети вкрай потребують своєчасного і справедливого розподілу коштів, передбачених в державному бюджеті на 2017 рік. Ухвалення проекту постанови дозволить спрямувати ці кошти (субвенції) безпосередньо на формування та модернізацію інфраструктури об’єднаних громад», – зазначив він.

Джерело: http://auc.org.ua