Прес-центр15 березня 2017, 00:03

"Зелене світло " для об'єднання громад з різних районів - є!

Виконавчий директор Луганського РВ АМУ Наталія Бойко прокоментувала прийняття Верховною Радою законопроекту щодо особливостей добровільного об'єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520): "Нарешті відбулась значна подія в історії України. Сьогодні 14 березня Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520), який дозволить провести перші вибори у низці вже об’єднаних громад. За це проголосували 232 народні депутати (поіменне голосування).

Законопроект встановлює послідовність дій в процесі створення об’єднаних громад, до складу яких увійшли місцеві ради різних районів, або у випадку об’єднання громад навколо міст обласного значення. Очікується, що з його прийняттям Центральна виборча комісія отримає беззаперечні підстави для призначення перших місцевих виборів у більш як 30 об’єднаних громадах, які чекають на це більше року.

Крім того, законопроект дозволить закінчити процес об’єднання ще десяткам громад, створених на межі районів, які через позицію ЦВК не поспішали приймати остаточне рішення.

В Луганській області це Щастинська ОТГ, яка може отримати нове дихання в легалізації та отриманні статусу спроможної громади. Це особливо важливо для Луганщини і для всієї України. Саме ця громада, яка знаходиться на межі із зоною АТО може показати високу якість життя за рахунок отримання фінансових ресурсів, впровадження проектів розвитку та налагодження інфраструктури.

Особливо позитивні зрушення відчують на собі мешканці сільських територій Передільської сільської та Петропавлівської селищної громад. які зможуть отримувати всі необхідні послуги на локальному рівні в районі 10 км, а не за 65 км в районному центрі Станиці Луганській.

Окрім того, громада вже більше року чекає на проведення місцевих виборів і розробила Стратегію розвитку до 2025 року на підставі Закону України "Про співробітництво територіальних громад", яку затвердили Щастинська міська, Петропавлівська селищна та Передільська сільська ради. Затвердження відбулося ще в 2016 році. Сьогодні ці ради мають спільні наміри та проекти міжмуніципального співробітництва серед яких Центр надання адміністративних послуг, зовнішнє освітлення, дороги, полігон ТПВ та інші.

Даний законопроект також відкриває можливості і для інших громад, які мають утворитися шляхом об'єднання громад із різних районів, а саме Золотівській, Лозно-Олександрівській, Містківській, Нижньодуванській та Новоастраханській ОТГ."