Прес-центр17 липня 2017, 15:07

Змінами до Державного бюджету на 2017 рік дозволено спрямовувати кошти на видання підручників для всіх здобувачів освіти

13 липня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік». Окрім іншого, зміни внесено до додатку № 5, що зокрема регулював забезпечення підручниками та посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форм власності. На ці потреби з Державного бюджету України було виділено 392 969,9 тис. грн.

Змінами передбачено спрямування цих коштів на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для забезпечення, крім учнів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів, учнів професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів.

«Така норма є надзвичайно важливою, оскільки зміст освіти потребує якісного підручника не тільки в школі, а й інших навчальних закладах. Позитивним моментом прийняття цього Закону є можливість спрямовувати кошти на виготовлення підручників для учнів професійно-технічних навчальних закладів. Новим для системи вітчизняної освіти є те, що з Державного бюджету України вперше виділено кошти на забезпечення посібниками вихованців дошкільних навчальних закладів. Поряд із тим, варто памʼятати, що загальна сума видатків на ці потреби не була збільшена. Отже, кошти, що дотепер спрямовувались на потреби забезпечення підручниками учнів шкіл, будуть перерозподілені між різними категоріями здобувачів освіти», – зауважила аналітик АМУ Людмила Мозгова.