Прес-центр2 cічня 2019, 10:01

У Держкомтелерадіо працює гаряча телефонна лінія для друкованих ЗМІ

У Держкомтелерадіо розпочала діяти гаряча телефонна лінія для редакцій, які не закінчили процес реформування.

Свої питання можна поставити за тел. (044) 278-86-96. Консультативна гаряча лінія працює у робочі дні з 09.00 до 18.00. У п’ятницю – до 16.45.

Також письмові запити, які виникають у процесі закінчення реформування, можна надіслати на електронну пошту Держкомтелерадіо: oksana-zmi@comin.gov.ua

Крім того, свою консультативну гарячу лінію для друкованих ЗМІ запроваджує й Національна спілка журналістів України.  Контакти: (044)234-23-57, e-mail: oblik@nsju.org ; Obrii1919@gmail.com 

Нагадаємо, що 31 грудня 2018 року закінчується реформа комунальних і друкованих ЗМІ. Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» неподання засновником (співзасновниками) друкованого ЗМІ центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих ЗМІ, у строк до 31.12.2018 заяви про перереєстрацію відповідного друкованого ЗМІ є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ недійсним.

Проте впродовж трьох років існувала гостра проблема, пов'язана саме з перешкоджанням засновником (співзасновниками) друкованих ЗМІ та редакцій процесу реформування. Саме свідоме несприйняття засновником (співзасновниками) відповідних рішень про реформування друкованих ЗМІ призводить до порушення прав трудових колективів редакцій. Таким чином, трудові колективи з 1 січня 2019 року можуть стати заручниками неправомірних дій своїх засновників (співзасновників).