Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Рішенням обласної ради від 01.06.2007 року № 13/17 було затверджено
обласну програму «ЛУГАНСЬКА РОДИНА» на 2007-2012 роки (далі- Програма).
Фінансування заходів Програми здійснювалося з обласного та місцевих бюджетів. На реалізацію заходів Програми протягом 2007-2012 років фактично використано з усіх джерел фінансування 3517, 347 тис. грн, що склало 47,3 % від запланованих коштів.
1. Досягнення мети Програми
Метою Програми було визначено підтримку сімей Луганської області, перш за все пільгових категорій, створення умов для становлення сімей, народження та виховання в них дітей, зміцнення іміджу сім`ї, створення сприятливих умов для її соціально-культурного розвитку, недопущення жебракування, безпритульності дітей та насильства в сім`ї, формування у свідомості людей розуміння важливості ролі сім`ї. Мету Програми було досягнуто.
Реалізація запланованих заходів Програми щодо поліпшення умов для повноцінного функціонування сім’ї та виховання в ній дітей проводилася відповідальним виконавцем Програми – управлінням у справах молоді та спорту облдержадміністрації, в подальшому перейменоване в управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та всіма учасниками Програми.
2. Рівень виконання запланованих результативних показників
Виконання завдань і заходів Програми свідчить про те, що багатодітним сім’ям, сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, вчасно надано соціальну підтримку та матеріальну допомогу, що дозволило поліпшити умови їх життя та виховання в них дітей.
За час реалізації заходів Програми, покращилася демографічна ситуація у регіоні, а саме: чисельність населення є стабільною, зросла кількість народжених, на 75 % зменшилася кількість розлучень, кількість багатодітних сімей збільшилася на 2420.
За час дії Програми позачергово надано 14 квартир сім`ям, в яких народилася трійня. У 2008 році було придбано 28 мікроавтобусів для багатодітних сімей на загальну суму 2 млн 35 тис. грн та передано багатодітним сім’ям, які мешкають у містах та районах області.
10 758 сімей своєчасно виявлено, проінспектовано, внесено до єдиного банку даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. 10104 сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах охоплено соціальними послугами, у тому числі і соціальним супроводом.
Стовідсотково охоплено соціальним супроводом багатодітні сім`ї Луганщини.
Всього в області охоплено оздоровленням та відпочинком 83 % дітей шкільного віку. З них дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 100 %; з багатодітних та малозабезпечених сімей – 67 %.
В 32 консультаційних пунктах при пологових стаціонарах та жіночих консультаціях області 4232 особам було надано консультативні послуги з метою формування відповідального материнства та батьківства.
Зменшилась кількість випадків відмов матерів від дітей (у 2007 році - 56 випадків, у 2012 – 32 випадки).
Щорічно з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, Дня Святого Миколая, Нового року та Різдва Христового проводилися привітання з врученнями подарунків дітям пільгових категорій.
Щороку проводився обласний фестиваль сімейної творчості «Родинні скарби Луганщини». У 2007 році багатодітна сім’я зі Станично-Луганського району брала участь у всеукраїнському концерті «Родинні скарби України».
Збільшилась кількість дітей, охоплених дошкільною освітою, зайнятих у гуртках при позашкільних закладах.
З метою організації надання безкоштовних організаційних та консультаційних послуг особам, які мають намір започаткувати власний бізнес у 29 центрах зайнятості Луганської області створені бізнес-консультаційні пункти. Протягом звітного періоду послугами зазначених пунктів скористалися понад 2329 безробітних.
Зменшилась кількість злочинів, пов’язаних з насильством в сім’ї.
Деякі заходи Програми не були реалізовані у зв’язку з недостатністю фінансування (наприклад, не придбано статистичні щорічники, не проводився конкурс «Родина року», не створено на базі Луганської обласної державної телерадіокомпанії сімейну студію, не проводилися обласне різдвяне свято для соціально незахищених верств населення «Різдвяне сяйво» та обласний фестиваль соціальної реклами).
Але в цілому реалізація Програми сприяла створенню оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного функціонування сім’ї та виховання в ній дітей, формування культури сімейних відносин, підвищення відповідальності батьків за сім’ю та виховання дітей.