Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Проведені перші підсумки виконання Регіональної цільової програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2015 роки.
В області проживає біля 14 тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них інвалідів – більше 4 тисяч; потерпілих дітей нараховується біля 2 тисяч, з них 29 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з впливом аварії на ЧАЕС.
З метою вирішення основних проблем у правовому, соціальному, медичному, культурно-масовому напрямках для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зменшення соціальної напруги серед зазначеної категорії громадян V сесія VI скликання Луганської обласної ради 27.05.2011 розглянула та затвердила „Регіональну цільову програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2015 роки”.
З метою здійснення заходів правового захисту структурними підрозділами Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Пенсійного фонду України в районах м. Луганська, містах та районах Луганської області, відповідно до повноважень, проводиться роз’яснювальна робота серед громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, та постійно інформується громадськість про свою діяльність через друковані засоби масової інформації та виступи на телебаченні. Крім того, керівниками та спеціалістами управлінь проводяться виїзні прийоми в частині розгляду та роз’яснення пенсійного законодавства зазначеної категорії громадян.
2 та 27 грудня 2011 року відбулися обласні наради за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації та громадської організації „Союз Чорнобиль” Луганської області, на якій були надані роз’яснення положень постанови Кабінету Міністрів України „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 23.11.2011 № 1210.
Протягом 2011 року виконавчим апаратом обласної ради надано фінансову допомогу громадській організації „Союз Чорнобиль” Луганської області в обсязі 216,093 тис. грн.
З метою забезпечення якісної діагностики та лікування громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, здійснено протягом 2011 року придбання медичного обладнання для Луганської обласної лікарні № 2 за кошти обласного бюджету на суму майже 190 тис. грн.
З метою формування у населення почуття громадської свідомості на прикладі подвигу ліквідаторів, гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з нагоди 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в обласному центрі проведено мітинг-реквієм, покладання квітів біля пам’ятного знаку „Чорнобильський Лелека”, флеш-моб учнів загальноосвітньої школи № 20, поминальний обід для дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та голів громадських організацій „Союз Чорнобиль” Луганської області.
Зокрема, до 25-ї річниці аварії на ЧАЕС на меморіальні плити пам’ятного знаку „Чорнобильський Лелека”, розташованому в обласному центрі, було нанесено додаткові прізвища померлих унаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, відбулася зустріч керівництва облдержадміністрації з членами сімей померлих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з обговорення питань соціального захисту чорнобильців, медичного обслуговування, пенсійного забезпечення, виплат компенсацій та разової допомоги.
Під час зустрічі за мужність, стійкість та вагомий внесок у розвиток чорнобильського руху 10 активістам були вручені грамоти обласної ради та облдержадміністрації, а також 10 ліквідаторам наслідків на Чорнобильській АЕС – знаки «Чорнобиль – 25».
22 квітня 2011 року керівники області зустрілися з чорнобильцями, які проходять курс лікування в спеціалізованому відділенні стаціонару Луганської обласної лікарні № 2. Вони вручили медичному закладу гематологічний та імуноферментний аналізатори, а чорнобильцям – квіти та подарунки.
Пам’ятні заходи пройшли також в усіх містах і районах області.
Крім того, 14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС керівники облдержадміністрації та обласної ради, представники громадських організацій, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та члени їх сімей поклали квіти до пам’ятного знака "Чорнобильський Лелека" й меморіальних плит з іменами загиблих чорнобильців.
На проведення заходів у 2011 році використано з обласного бюджету асигнування в сумі понад 44 тис. грн.
Крім того, для проведення заходів з нагоди чергової річниці аварії на ЧАЕС та Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС додатково залучено кошти з місцевих бюджетів в обсязі понад 220 тис. грн., у Слов’яносербському районі відкрито пам’ятну стелу ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, у м. Сєвєродонецьку та Сватівському районах проведено фестивалі пісні „Дзвони Чорнобилю”.
На підставі Регіональної цільової програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2015 роки та з метою вирішення основних проблем розроблено місцеві програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Тема роботи обласної влади по наданню допомоги постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи постійно присутня на шпальтах друкованих видань, в теле- і радіо ефірі. Вона прогнозовано актуалізується напередодні роковин Чорнобильської катастрофи та Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
Соціальне забезпечення чорнобильців стала однією з провідних тем у мас-медіа у зв’язку з рішенням Уряду щодо розміру пенсій чорнобильцям та викликаними ним акціями протесту.
Таким чином, виконання програми сприяє вирішенню основних проблем у правовому, соціальному, медичному, культурно-масовому напрямках для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зменшенню соціальної напруги.