Прес-центр2 квітня 2024, 18:04

Артем Лисогор узяв участь у нараді Віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук щодо будівництва житла для ВПО

Очільник Луганщини Артем Лисогор долучився до онлайн-наради з обговорення стану реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Покращення житлових умов ВПО на Сході України» під головуванням  Віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук. 

У лютому поточного року Мінреінтеграції, Міжнародною організацією з міграції та територіальними громадами  Київської, Львівської, Чернівецької, Вінницької та Івано-Франківської областей було підписано Меморандуми про  будівництво/реконструкцію у 2024-2025 роках 24 житлових об’єктів для потреб переселенців. 

Проект має на меті забезпечити квартирами приблизно 6000 людей, у тому числі мешканців Луганської області. 

Зокрема, партнером Луганської облдержадміністрації стала Львівська облдержадміністрація, а Сєвєродонецької міської військової адміністрації - Дрогобицька міська рада.

Віцепрем’єрка  заслухала звіти відповідальних виконавців про хід реалізації проектів будівництва у розрізі об’єктів, видів робіт, строків їх виконання.  

Ірина Верещук висловила невдоволення затримкою з боку МОМ щодо початку робіт та наголосила, що кошти на створення житла виділені Урядом Німеччини для потреб громадян України, і мають бути використані за призначенням та ефективно.

«Ми молода країна і ми маємо вижити!» - звернулась вона до представників МОМ в Україні та зобов’язала терміново відкоригувати усі відхилення за проєктом.

А також доручила керівникам територій забезпечити максимальне сприяння та  ефективну координацію взаємодії між усіма зацікавленими сторонами.

Фінансування проекту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України» забезпечує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Кредитну установу для відбудови (KfW). Кошторисна вартість проекту: 72,1 мільйона євро.