Прес-центр15 грудня 2021, 13:12

Більше 4 000 учасників ліквідації аварії та потерпілих від Чорнобильської катастрофи отримують пенсії на Луганщині

Станом на 1 грудня 4 096 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України Луганської області та отримують пенсії за відповідними законами України.

З них постраждалі I категорії – 2 085 осіб, II категорії – 1 333, III категорії – 668, ІV категорії – 10.

За померлих від захворювань, отриманих під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, їх дружини та діти отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника (кількість отримувачів – 265).

Із загальної кількості ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 972 особи отримують пенсії по інвалідності за нормами Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Середній розмір пенсії становить:

- особи з інвалідністю І групи – 14 874,46 гривень;
- особи з інвалідністю ІІ групи – 13 185,10 гривень;
- особи з інвалідністю ІІІ групи – 8 698,98 гривень.

У разі змін діючого пенсійного законодавства Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганської області проводяться перерахунки пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Так, із 1 січня проведено перерахунок пенсій, призначених особам з інвалідністю, – учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС (військовозобов’язаним, призваним на військові збори під час ліквідації аварії на ЧАЕС) та пенсій, призначених у разі втрати годувальника за померлих осіб з інвалідністю – учасників ліквідації аварії на ЧАЕС у зв’язку зі збільшенням середньомісячного коефіцієнта заробітної плати, що враховується під час обчислення пенсій, розрахованих за нормами статті 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Розмір пенсій збільшено 1 090 особам.

Із 1 липня перераховані пенсії, призначені особам з інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до Закону України від 29.06.2021 № 1584-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Збільшено розмір пенсій 2 048 особам.

Із 4 вересня на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 916 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» проведено перерахунок по 8 пенсійних справах у зв’язку з втратою годувальника, якого за життя було віднесено до категорії І, щодо якого встановлено причинний зв’язок смерті з Чорнобильською катастрофою.