Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
У новому ДБН В.1.1-45:2017 “Будівлі і споруди в складних інженерно-геологічних умовах. Загальні положення” розширені вимоги до захисту будівель і споруд від негативних геологічних явищ, а саме можливості їх безпечного проектування, зокрема, на слабких та карстових грунтах. Це сприяє підвищенню надійності і безпеки будівель, які споруджуються на таких територіях, а також зменшенню їх експлуатаційних витрат.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“У попередніх нормах містилися вимоги лише до найбільш поширених складних умов, на яких проектувалися будівлі, враховуючи підвищені вимоги до безпеки та захисту. Це підроблювальні території, в товщі яких видобуваються корисні копалини і у зв’язку з цим є певні ризики, та просідаючі грунти. Проте зовсім не враховувалися, наприклад, слабкі грунти, які поширені у річкових заплавах, заторфовані, замулені та інші у прибережних зонах. Поза увагою лишалися карстонебезпечні території, які переважають у степовій зоні та містяться і в інших областях України, зокрема, Рівненській, Одеській, Полтавській тощо. Будівництво на них без спеціальних вимог до захисту є небезпечним. І новий ДБН, який вступив в дію, містить ці вимоги”, — сказав він.
За словами Парцхаладзе, такі зміни сприяють підвищенню безпеки та надійності будівель та споруд, що проектуються у складних інженерно-геологічних умовах, та мінімізують вплив негативних геологічних процесів та явищ.
Оновлений ДБН вже діє. Був розроблений Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій на заміну ДБН В.1.1-5-2000 “Будинки і споруди на підроблюваних територіях і просідаючих грунтах Частина II. Будинки і споруди на просідаючих грунтах”.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
за матеріалами Мінрегіону