Прес-центр18 жовтня 2018, 15:10

Відсутність генеральних планів та зонінгу населених пунктів порушує їх майбутній розвиток

Прийняття місцевою владою рішень щодо видачі містобудівних умов в ручному режимі та відсутність у населених пунктів генеральних планів та зонінгу порушує їх майбутній розвиток.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю Громадському телебаченню.

«Порушується майбутній розвиток міст, коли містобудівні умови видаються місцевими органами влади в ручному режимі. Тому ми хочемо, щоб був генеральний план, розроблений зонінг – всі можливі обмеження: це поверховість, щільність забудови, її цільове призначення. І коли він розробляється, тоді все робиться згідно ДБН», — сказав він.

Парцхаладзе нагадав, що в новому ДБН «Планування та забудова територій» введено нові поняття — лінії обмеження забудови. А саме, «блакитна лінія», що обмежує поверховість і силует забудови, «зелена лінія» для обмеження будівництва в зелених зонах, а також безпекова «жовта лінія». Він додав: «Кожен населений пункт зобов’язаний тепер розробити в генеральному плані певний розділ з цими лініями обмеження забудови».

Заступник Міністра також зазначив, що зараз порушений баланс — житло будується швидко і не пропорційно необхідній кількості соціальної інфраструктури. «Згідно розрахунків по ДБН, на 1000 жителів має бути забезпечено 35 міст в дитячому садку, 135 місць – в школі. І коли розроблюється генеральний план, то все робиться згідно з ДБН, як я казав» – зазначив він.

Парцхаладзе підкреслив, що наявність актуальної комплексної містобудівної документації повинна зупинити хаотичну забудову багатьох населених пунктів і дати змогу їм розвиватися пропорційно, з відповідною соціальною інфраструктурою.

за матеріалами Мінрегіону