Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
В Україні почала діяти «будівельна амністія». Це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкту.
Легалізація самобудів в рамках «будівельної амністії» відбуватиметься відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт" від 13 січня 2015 року № 92-VIII та наказу Мінрегіону №79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт».
Згідно з цими документами під «будівельну амністію» підпадають:
1. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
2. Громадські будинки І та ІІ категорій складності;
3. Будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.
Для того щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м.або господарської будівлі до 100 кв.м. громадянину слід зібрати наступний пакет документів:
- Заяву.
- Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію.
- Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт. Та копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).
Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.
Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м. або іншого об’єкту слід зібрати наступний пакет документів:
1. Заяву.
2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації.
3. Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації.
4. Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та копію технічного паспорта.
З даним пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі, який прийме документи і передасть їх до відповідної Інспекції. Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходженнядо неї декларації перевіряєповноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.
Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.
Наразі Держархбудінспекцією готуються практичні коментарі щодо дій заявників у всіх можливих ситуаціях, які будуть опубліковані у Віснику ДАБІ та розміщені на сайті.
Наказ Мінрегіону щодо затвердження Порядку дії «будівельної амністії» вступає в силу з часу його опублікування.
По матеріаліми Держархбудінспекції України