Прес-центр1 жовтня 2018, 09:10

На Луганщині розглянули питання запобігання та протидії дискримінації жінок із вразливих соціальних груп

Чергове засідання обласної Координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми провела заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик.  

Питання щодо запобігання та протидія дискримінації жінок із вразливих соціальних груп, що обговорювалося, обрано не випадково, адже у жовтні відбудуться парламентські слухання саме за цією темою.

У ході засідання учасники розглянули доступ жінок вразливих категорій до соціальних, освітніх, юридичних, послуг, послуг із працевлаштування, становище жінок із числа національних меншин, роботу правоохоронних органів.

До основних вразливих категорій віднесено жінок із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають на лінії зіткнення, з інвалідністю, ВІЛ-інфікованих, похилого віку, сільських жінок, учасниць АТО та ООС та інших.

Ольга Лішик розповіла про участь у Міжнародній конференції «Жінки, мир, безпека» в Центральній Азії, Південному Кавказі, Центральній та Східній Європі», що відбулася у Відні (Австрія), а також у Регіональній нараді щодо пріоритетів ґендерної політики, яка проведена минулого тижня в місті Дніпро.

Також під час засідання розглянуто зміни у чинному законодавстві щодо запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Зокрема, нові нормативно-правові документи, які є дієвими інструментами у напрямках профілактики та реагування на випадки насильства, а також утвердження принципів ґендерної рівності: постанови КМУ «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» та розпорядження КМУ «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 113» та «Про затвердження Національного плану дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року».

До участі також приєдналися представники Благодійної організації «Позитивні Жінки» та Благодійної організації «Луганське обласне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», які виявили бажання на постійній основі долучитися до роботи консультативно-дорадчого органу.