Прес-центр26 травня 2020, 16:05

На Луганщині сума виторгу із застосуванням реєстратора розрахункових операцій за січень - квітень майже 1,5 млрд гривень

За результатами 47 фактичних та участі у 3 документальних перевірках у сфері готівкових розрахунків за січні – квітні 2020 року платникам донараховано 1 млн 109 тис. гривень штрафів, повідомляє Головне управління ДПС у Луганській області.

Сьогодні зареєстровано 2318 реєстраторів розрахункових операцій. Загальна сума виторгу з застосуванням реєстратора розрахункових операцій за січень - квітень 2020 року склала 1 млрд 490 млн 387 тис. гривень.

Законами України № 128-IX та № 129-IX передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС.

Так, якщо споживачу надано касовий чек РРО, проте інформація про такий чек відсутні на сервері ДПС, споживач має право звернутися до контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків та, у разі їх підтвердження, має можливість отримати із бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано із порушенням чинного законодавства.

Цей механізм запроваджується в першу чергу для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки РРО.