Прес-центр11 грудня 2023, 18:12

Підтримка осіб з інвалідністю: які послуги надають луганчанам

На Луганщині близько 8,5 тисяч осіб з інвалідністю. Але чи не щодня це число збільшується. Як військові, так і цивільні зазнають складних травм через вторгнення росіян.

Через окупацію, луганчани, які є особами з інвалідністю, змушені були евакуюватися до більш безпечних регіонів країни. Сьогодні вони стикаються з багатьма проблемами – це і недостатній розвиток інфраструктури, і складність доступу до якісних безоплатних медичних послуг.

Тому ми маємо подбати про цих людей. Не після війни, а вже сьогодні.

Зокрема, наші релоковані заклади охорони здоров'я та місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб повністю враховують потреби маломобільних груп населення.

Функціонує мережа з семи інклюзивно-ресурсних центрів. Проводиться навчання фахівців, а також соціальних працівників області.

На базі шелтерів та гуманітарних хабів, які розміщені по всій країні, надають послуги  ментальної підтримки психологи, а також проводять майстер-класи і допомагають у пошуку роботи особам з інвалідністю працівники Центру занятості.

Триває підтримка Уряду за проєктами надання грантів для бізнесу ветеранам війни та іншим маломобільним людям.

Окрему увагу зосереджено на послугах реабілітації. Так, нещодавно було відкрито Центр відновного лікування та реабілітації у Харкові.

Сьогодні на засіданні Ради безбар'єрності під головуванням Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі Першої леді України Олени Зеленської обговорили результати основних діючих програм та окреслили основні напрями реалізації політики щодо людей з інвалідністю на 2024 рік.