Прес-центр29 жовтня 2018, 10:10

Посольство США в Україні продовжує надавати підтримку освітянам в інформуванні дітей Луганщини про мінну небезпеку

У загальноосвітніх школах Луганської області, що поблизу лінії розмежування, під патронатом Посольства США успішно триває проведення гуманітарного проекту «Зменшення ризиків травмування та загибелі дітей від наземних мін».

Проект у взаємодії з підрозділами Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України реалізують фахівці громадської організації «Ліга офіцерів».

На сьогоднішній день вже проведено заняття в 11 школах Станично-Луганського району. Інформаційною роботою охоплено понад 870 учнів різних вікових груп.

За відгуками керівників та учителів шкіл, такі заняття вкрай необхідні, адже вони не лише підвищують обізнаність учнів з питань мінної небезпеки, а й демонструють місцевим жителів особливу увагу до гуманітарних проблем регіону з боку державних і недержавних інституцій.

Під час роботи з дітьми фахівці намагаються проводити навчання в найбільш доступній для учнів формі з використанням мультимедійного обладнання та спеціально підготованих друкованих матеріалів. Також  застосовують сучасні інтерактивні методи викладання, коли дітей безпосередньо залучають до процесу опанування матеріалом.

Завдяки цьому слухачам у простій і зрозумілій формі подається інформація про вибухонебезпечні предмети та способи уникнення ураження ними.

Крім того, значна частина занять присвячена демонстрації алгоритму дій у разі потрапляння на мінне поле або у разі виявлення вибухонебезпечного предмету. Підсумком такої роботи, як правило, стає «обрання» учнями правильного порядку дій у кризових ситуаціях.

Нагадаємо, що  проект здійснюється завдяки підтримці Посольства США в Україні та має охопити 23 школи Луганської області, які максимально наближені до районів лінії розмежування сторін. Саме тому важливою складовою проекту є й те, що гуманітарна спрямованість його певною мірою розвінчує значний пласт російських пропагандистських міфів, спрямованих на створення негативного образу Сполучних Штатів Америки, які тривалий час розповсюджувались серед жителів Луганщини.

За матеріалами Кабінету Міністрів України