Прес-центр21 cічня 2016, 16:01

Елеонора Поліщук доповіла про надання соціальних послуг та допомоги внутрішньо переміщеним особам

Про надання соціальних послуг та допомоги внутрішньо переміщеним особам доповіла директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук у ході апаратної наради, що відбулася 19 січня 2016 року.

 

Вона розповіла, що станом на 14 січня 2016 року в Луганській області управліннями соціального захисту населення обліковано 248 519 внутрішньо переміщених осіб або 215 920 сімей. Із загального числа переселенців 19 489 – діти, 6 747 – інваліди та 183 390 – пенсіонери, які залишаються найбільшою категорією.

 

Департамент та управління соціального захисту населення в рамках повноважень ведуть реєстрацію переселенців і забезпечують отримання ними компенсаційних виплат. У 2015 році внутрішньо переміщеним особам виплачено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 255,7 млн грн.

 

Елеонора Поліщук поінформувала про зміни в законодавстві, які нещодавно набрали чинності. Так, відтепер для отримання довідки переселенця не обов'язково мати реєстрацію на непідконтрольній території. Достатньо мати документи, що підтверджують проживання у цих населених пунктах (трудова книжка, військовий квиток, документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно тощо). Вирішено питання про механізм припинення трудових відносин внутрішньо переміщеними особами за попереднім місцем роботи, яке знаходиться на непідконтрольній території. Також спрощено механізм припинення самозайнятості переселенців та реєстрації ними юридичних осіб.

 

За словами директора Департаменту соцзахисту населення ОДА, відтепер виключається контроль з боку органів міграційної служби. До цього процесу підключаються громадські організації, місцеві органи влади, а рішення про скасування дії довідки переселенця приймається управлінням соціального захисту населення за місцем проживання.

 

Покладається певна відповідальність і на самого переселенця. Так, якщо за інформацією місцевих органів влади або громадськості переселенець більше 60 днів відсутній на місці проживання, це є підставою для вилучення довідки переселенця. При наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження терміну відсутності за місцем проживання більше 60 днів, така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення. У такому випадку термін відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшений до 90 днів.

 

Однією із основних проблем названо затримку компенсаційних виплат переселенцям, взятим на облік у місті Сєвєродонецьку. Це пояснюється великим напливом внутрішньо переміщених осіб, адже із близько 250 тисяч переселенців майже 50 тисяч обліковані управлінням праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради. Керівництву міськради надано протокольне доручення щодо налагодження зазначеної роботи.

 

Елеонора Поліщук також розповіла про затвердження Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року. Наразі розпочато роботу щодо формування та реалізації обласного плану заходів із виконання держпрограми. Вона також поінформувала про створення проектів місцевих програм підтримки внутрішньо переміщених осіб, які наразі формуються в кожному місті та районі області, спільно з Центром муніципального менеджменту «Хабітат». Міським головам, головам райдержадміністрацій та керівникам районних військово-цивільних адміністрацій надано доручення щодо активізації роботи в зазначеному напрямку.

 

Яна Соловйова