Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Інформаційно-правовий матеріал для внутрішньо переміщених осіб «Порядок державної реєстрації народження дитини» презентовано під час засідання «круглого столу», організованого Норвезькою радою у справах біженців. У засіданні взяла участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук.
У брошурі відображено установи, до яких необхідно звернутися для реєстрації народженої дитини, перелік документів, що необхідно подати та інша корисна інформація. Листівка підготовлена Норвезькою радою у справах біженців спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Луганській області.
Додатково.
Процес надання допомоги по вагітності та пологах є різним для працюючих та непрацюючих жінок.
Для працюючих вагітних жінок.
Відповідно до статті 25 Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу (стаття 26 ЗУ від 28.12.2014 року № 77-VIII).
Для оформлення допомоги.
По-перше, необхідно мати лікарняний лист, в якому обов’язково має бути вказано місце роботи жінки та кількість днів, коли вона перебувала на лікарняному.
По-друге, потрібно віддати цей лікарняний у бухгалтерію того закладу, де працювала жінка.
Це те, що повинна зробити молода мама. А далі вже установа, де працювала породілля, займається розрахунками, оформленням та виплатою коштів за лікарняним листком.
Бухгалтерія нараховує лікарняний, виходячи із середньої заробітної плати в день (відповідно до постанови КМУ від 26.09.2001 зі змінами) та заповнює заяву-розрахунок для надання у Фонд соціального страхування з ТВП.
Після отримання цієї заяви Фонд соціального страхування з ТВП перераховує кошти по цьому лікарняному на рахунок підприємства або установи. Перераховані кошти видаються жінці або в касі бухгалтерії установи за видатковим касовим ордером, або ж вони зараховуються на карту.
Для непрацюючих вагітних жінок.
Для оформлення допомоги.
Яна Соловйова