Прес-центр17 грудня 2018, 14:12

Місто Рубіжне Луганської області першим в Україні долучається до впровадження глобальної ініціативи «Безпечні міста та громадські простори»

Місто Рубіжне Луганської області першим в Україні долучається до впровадження глобальної ініціативи «Безпечні міста та громадські простори». Ініціатива реалізується з 2010 року у 35 містах світу, таких як Лондон, Мадрид, Каїр, Едмонтон та інших. Дослідження, проведені в різних містах, доводять, що відсутність безпеки для жінок та дівчат у публічних місцях, транспорті обмежує їх участь в економічному та соціальному житті, створює передумови для ґендерно обумовленого насильства.

У жовтні міським головам міст обласного значення Луганської області було запропоновано взяти участь у проекті, підтвердивши зацікавленість створенням ґендерного паспорту міста. Керівництво міста Рубіжне одним із перших підтримало ініціативу, підготувавши ґендерний профіль.

14 грудня 2018 року відбулася скайп-нарада із представницями організації ООН Жінки Тамар Таварткіладзе та Української фундації громадського здоров'я Галиною Скіпальською за участю заступниці голови облдержадміністрації Ольги Лішик, Рубіжанського міського голови Сергія Хортіва, директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонори Поліщук, начальника управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Наталії Ковтун.

Під час наради було окреслено основні етапи впровадження проекту, його мету і завдання. Так, у рамках програми заплановано проведення дослідження з оцінки факторів, які впливають на забезпечення безпеки у громадському просторі, транспортному сервісі (зупинки громадського транспорту, ринки, парки, квартали, школи, лікарні), забезпеченні доступності для жінок та дівчат і визначення форм та випадків насильства в публічних місцях. Наступним кроком буде підготовка рекомендацій та програм розвитку міста в рамках проведеного дослідження, інформаційних кампаній, висвітлення в ЗМІ з метою превенції та змін стереотипів щодо ґендерного насильства для створення безпечного публічного простору для жінок і дівчат. Заплановано також проведення комплексного навчання фахівців, у тому числі, поліцейських.

Підсумком стане реалізація проектів, зокрема, інфраструктурних, спрямованих на підвищення безпеки жінок, чоловіків, дівчаток та хлопчиків у громаді.

Реалізація даної глобальної ініціативи для міста є можливістю долучення до кращих практик світового рівня у впровадженні ґендерно-чутливих програм.

Проект реалізується у рамках Програми «Підтримка Євросоюзом Східної України», що імплементується ПРООН, ООН Жінки в Україні, Фондом ООН у галузі народонаселення та ФАО за підтримки Луганської обласної державної адміністрації.

Яна Силкіна