Прес-центр14 квітня 2016, 13:04

На Луганщині розглянули питання організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році

13 квітня 2016 року відбулася обласна нарада членів обласного оперативного Штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей з питань підготовки до проведення літньої оздоровчої кампанії 2016 року в Луганській області. Захід проведено під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик за участю директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонори Поліщук, заступників міських голів, голів райдержадміністрацій та районних військово-цивільних адміністрацій.

 

Відкриваючи засідання, Ольга Лішик зазначила, що в умовах майже знищеної оздоровчої бази в області найважливішим є пошук шляхів для забезпечення дітей якісним оздоровленням та відпочинком.

 

Також вона наголосила, що більшість дітей, яких планується оздоровити, є дітьми, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, зокрема, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Особливо це стосується дітей загиблих учасників антитерористичної операції. На сьогоднішній день є пропозиції від Хорватії та Литви з питання співробітництва щодо оздоровлення дітей.

 

Елеонора Поліщук розповіла про необхідність посилення уваги до всіх дітей, які мешкають в регіоні, та збільшення загальної кількості дітей, охоплених відпочинковими та оздоровчими послугами. Вона підкреслила необхідність стовідсоткового охоплення оздоровленням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Окремо розглядалося питання збереження і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Позитивним є те, що цього року планують поновити роботу два позаміських заклади оздоровлення та відпочинку дітей, що не працювали з 2013 року – «Дзержинець» (Старобільський район) та «Сосновий гай» (Кремінський район).

 

У рамках роботи обласного оперативного Штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей пріоритетним визначено питання забезпечення умов безпечного перебування дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, зокрема, пожежобезпечність, вибухобезпечність, недопущення санепідускладнень та отруєнь дітей під час відпочинку, особливо в умовах реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

 

Окремо обговорено питання реалізації Плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2016 рік під час оздоровлення та відпочинку дітей, а також участі у всеукраїнських заходах, що відбуваються на базі оздоровчих центрів «Артек» та «Молода гвардія».

 

Протягом 2015 року оздоровленням та відпочинком було охоплено 30,2% дітей Луганської області або 17 953 дитини, у тому числі 950 із числа внутрішньо переміщених та 35 дітей загиблих або постраждалих учасників АТО. У зв’язку із проведенням бойових дій на території Луганської області, майже повністю втрачена власна оздоровча база: частина об’єктів є зруйнованою, а деякі використовуються не за призначенням (наприклад, для розміщення бійців ВСУ). Небайдужими до ситуації, що склалася, виявилися керівники інших регіонів України, завдяки яким близько 2 000 дітей Луганщини мали змогу оздоровитися на базі закладів Чернівецької, Рівненської, Тернопільської, Волинської, Черкаської, Полтавської та інших областей.

 

Незважаючи на те, що прогнозовані показники поточного року залишилися на рівні минулорічних, поставлено завдання працювати над збільшенням кількості дітей, які будуть охоплені оздоровленням та відпочинком. Крім того, надано доручення активізувати роботу із висвітлення в місцевих ЗМІ та на інтернет-ресурсах інформації про наявні можливості оздоровлення.

 

Яна Соловйова