Прес-центр23 лютого 2016, 09:02

Підведено підсумки роботи кейс-менеджерів на Луганщині

У кінці лютого планується завершення реалізації проекту Ліги соціальних працівників України «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» у роботі з внутрішньо переміщеними особами», який здійснюється в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії.

 

Результати реалізації проекту «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» у роботі з внутрішньо переміщеними особами в Луганській області» обговорено на засіданні «круглого столу» 18 лютого 2016 року за участю директорів міських та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

У Луганській області проект впроваджено у 4 районах – Біловодському, Кремінському, Сватівському та Станично-Луганському. За час реалізації проекту 20 кейс-менеджерів надали близько 6,5 тисяч соціальних послуг понад 1500 внутрішньо переміщеним особам: у захисті та безпеці, соціально-психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, правових, інформаційних та інших послуг. Внутрішньо переміщені особи отримали грошову та гуманітарну допомогу у вигляді сезонного одягу, взуття, продуктів харчування та засобів гігієни.

 

Крім того, створено доступ до адресних служб шляхом надання детальної інформації та контактів. У ході реалізації проекту підвищено обізнаність переселенців щодо системи послуг та доступних сервісів, що відповідають їх потребам. Комплексний підхід у вирішенні проблем дозволяє мінімізувати складні життєві обставини сімей з дітьми та полегшити адаптацію до нового місця проживання.

 

Кейс-менеджери забезпечили соціальну підтримку 116 клієнтів. Для досягнення позитивного результату у вирішенні проблемних питань були складені індивідуальні оцінки потреб та плани реалізації проекту, укладені договори про співпрацю сімей з кейс-менеджерами. За період реалізації проекту з позитивним результатом вже завершено роботу зі 110 сім’ями, проблеми яких вирішені. Ефективність впровадження підходу «кейс-менеджмент» полягає у можливості максимального залучення всіх ресурсів громади, активної участі людини, яка потребує допомоги, до вирішення власних проблем та скорочує час, за який можливо вирішити проблеми сім'ї.

 

За інформацією Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді