Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
У грудні 2015 року Кабінет Міністрів України затвердив Комплексну державну програму щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року.
Із початку року на Луганщині розпочато роботу щодо створення відповідної обласної програми підтримки переселенців. Допомогти в зазначеній роботі обласній військово-цивільній адміністрації запропонували ПРООН у рамках реалізації проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні».
Співпраця розпочалася із проведення 4 та 5 лютого 2016 року першого семінару робочої групи з питань розробки обласної програми щодо адаптації внутрішньо переміщених осіб у Луганській області. До складу робочої групи увійшли представники облдержадміністрації, заступники міських голів, голів райдержадміністрацій та районних військово-цивільних адміністрацій, які координують соціальну сферу, представники громадських організацій та наукової спільноти. Важливим є те, що багато членів робочої групи самі є переселенцями та на власному досвіді знають проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи у повсякденному житті.
Участь у заході взяла директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук. Вона зазначила, що після затвердження Комплексної державної програми, в області проведено відповідні робочі зустрічі та сформовано план роботи із її виконання. Наразі настав час оформити всі накопичені матеріали в офіційну обласну програму.
Протягом двох днів учасники вивчали основні підходи, методологічні особливості та процес розробки стратегій та програм регіонального розвитку. Вони розглянули стратегічне планування розвитку територіальних громад, його основні тенденції та методологічні основи. Першим кроком у роботі групи стало проведення ідентифікації проблем. Після цього визначено рівень повноважень регіональних та місцевих органів влади щодо вирішення ключових проблем переселенців.
Наступний семінар заплановано на березень 2016 року. Головною метою спільної діяльності членів робочої групи та ПРООН є створення проекту та подальше затвердження обласної програми щодо адаптації внутрішньо переміщених осіб у Луганській області, яка б відповідала реальним потребам переселенців регіону.
Яна Соловйова