Прес-центр22 вересня 2015, 16:09

Проведено робочу нараду щодо вдосконалення співпраці влади та громадськості у питаннях попередження насильства в родині

21 вересня 2015 року відбулася робоча зустріч директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонори Поліщук із начальником відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУМВС України у Луганській області, членом обласної Координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми Андрієм Білоноженком та представником міжнародної громадської організації UNFPA (Фонд народонаселення ООН в Україні) Валерією Рачинською.

 

Темою зустрічі стало обговорення загальної ситуації в області щодо насильства в родині, ґендерно обумовленого насильства та співпраці органів влади та громадськості у цьому напрямку, що особливо актуально в умовах триваючого збройного конфлікту на Луганщині. Учасники зустрічі відзначили складнощі в отриманні зазначеної інформації. Підконтрольними українському Уряду на Луганщині залишилися всього три міста і 12 районів переважно сільської місцевості, де тема насильства в родині ще й досі залишається табуйованою. Учасники погодилися із необхідністю вдосконалення процесу взаємного обміну інформацією щодо фактів насильства.

 

Валерія Рачинська розповіла про старт проекту «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження та подолання ґендерно обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я».

 

У ході зустрічі напрацьовані кроки щодо перспектив подальшої співпраці. Зокрема, головною метою Елеонора Поліщук назвала відновлення соціального центру матері і дитини, який діяв у місті Молодогвардійську і на сьогодні залишився на непідконтрольній території, а також налагодження повноцінної роботи Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Крім того, розглянута можливість роботи обласної «гарячої лінії» з питань насильства, створення тематичних інформаційних матеріалів, навчання співробітників правоохоронних органів, соціальних робітників та медичних працівників з питань надання допомоги постраждалим від насильства. Також підкреслено необхідність посилення профілактичних та превентивних заходів у цій сфері.

 

Яна Соловйова