Прес-центр12 травня 2016, 16:05

В облдержадміністрації обговорено результати діяльності та проблемні питання в роботі територіальних органів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування

11 травня 2016 року заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик провела робочу нараду серед керівників територіальних органів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, під час якої була заслухана інформація керівників про роботу фондів у Луганській області за період з початку 2016 року та було обговорено проблемні питання в роботі.

 

Начальник головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Ольга Шарунова доповіла, що у зв’язку із підвищенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до рівня 1130 грн., з 01.05.2016 проведено масовий перерахунок пенсій шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень, та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням фіксованої індексації.

 

Перерахунок здійснено 287213 непрацюючим пенсіонерам автоматизованим способом (у тому числі, 9898 – пенсіонерам силових структур). Окремо провадиться індивідуально-масовий перерахунок – 1194 пенсіонерам. Збільшення пенсій торкнулося 223391 пенсіонерів (у тому числі, 7340 – пенсіонерів силових структур).

 

Середнє підвищення по Луганській області склало 60,98 гривень – у цивільних пенсіонерів, 113,81грн. – у пенсіонерів силових структур .

 

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016 – 1130,00 грн. не передбачено проведення перерахунку:

-         підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";

-         додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

-         підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 908;

-         щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС.

 

Після перерахунку розмір пенсійних виплат, крім щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, які призначені до 28.03.2015 (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати 10740 грн. або максимального розміру пенсійної виплати з урахуванням збереженої індексації за вересень 2011 року.

 

Чисельність осіб, які зареєструвались відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 станом на 10.05.2016 склала 185785 пенсіонерів.

 

            З 01.03.2016 призупинено виплату пенсій 86071 пенсіонерам, у тому числі 45 пенсіонерам силових структур. Станом на 10.05.2016 поновлено виплату пенсій 22267 пенсіонерам.

 

У ході наради директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський повідомив, що за звітний період послугами Луганської обласної служби зайнятості скористалися більше 20 тис. осіб, із них статус безробітного мали 15,4 тис. громадян. Протягом зазначеного періоду поточного року до центрів зайнятості Луганської області від майже 1,3 тис. роботодавців області надійшла інформація про наявність більше 5,6 тис. вільних робочих місць, що на 11,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

З метою оперативного і якісного вирішення питання працевлаштування безробітних, у тому числі, соціально вразливих категорій громадян, центрами зайнятості Луганської області проводиться активна політика на ринку праці. Так, протягом січня – квітня 2016 року за направленням служби зайнятості постійне місце роботи отримали майже 5,4 тис. осіб, що на 17,4% перевищує показник минулого року. Отримали одноразову виплату допомоги та відкрили власну справу 22 особи. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску працевлаштовано 63 особи.

 

Станом на 01.05.2016 на обліку в центрах зайнятості Луганської області перебувають майже 8,5 тис. безробітних громадян, із них 69,6% отримують допомогу по безробіттю.

 

Окремо на нараді розглядалися питання утворення Фонду соціального страхування України шляхом реорганізації (злиття) Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на обласному рівні.

 

Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області Наталія Машко повідомила, що під час процесу реорганізації виникла низка проблемних питань, зокрема, у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України кількість робочих органів складає 374 юридичні особи, а у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – 57 юридичних осіб. Також велика кількість особових справ, по яким призначаються страхові виплати, автомобілі, видані потерпілим на виробництві, майно Управління та 14 відділень залишилися на тимчасово окупованій території, що значно ускладнює процес припинення. З огляду на вказані факти та згідно з нормами діючого законодавства, процес припинення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області є неможливим.

 

Наразі свої функції у сфері соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у повному обсязі виконують Управління та 7 відділень у містах Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк, а також у Кремінському, Попаснянському, Старобільському та Станично-Луганському районах.

 

У І кварталі 2016 року рівень професійної захворюваності на підконтрольній українській владі території Луганської області у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року зріс у 2,7 рази або з 4 до 11 випадків.

 

У зв’язку із введенням Кабінетом Міністрів України мораторію на здійснення перевірок, страхові експерти не реалізують свої уставні завдання в частині проведення перевірок стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах.

 

Виконуючий обов’язки директора виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Андрій Волков інформував, що за звітний період профінансовано матеріальне забезпечення на загальну суму 30,9 млн грн, у тому числі:

 

-         по тимчасовій непрацездатності - 24,7 млн грн;

-         по вагітності та пологах - 6,1 млн грн;

-         на поховання - 0,1 млн грн.

 

Заборгованість по фінансуванню матеріального забезпечення відсутня.

 

Допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, у межах Луганської області призначена у 18 випадках на суму 168,1 тис. грн, виплачено 160,5 тис грн.

 

Особлива увага була приділена питанню наповнення бюджетів фондів. Найбільша проблема – це заборгованість підприємств із виплати єдиного внеску, страхових внесків до Пенсійного фонду України, тіньова зайнятість та виплата заробітної плати «у конвертах». На даний час без заходів державного нагляду та контролю, у зв’язку із дією мораторію на проведення перевірок суб’єктів господарювання, робота фондів та облдержадміністрації в цьому напрямку не досить ефективна.

 

З урахуванням наявності проблемного питання щодо наповнення бюджетів фондів внаслідок тіньової зайнятості та виплати заробітної плати «у конвертах», було прийнято рішення підготувати засідання міжвідомчої робочої групи з питань реалізації заходів щодо легалізації найманої праці при облдержадміністрації та посилити роботу відповідних міських і районних робочих груп.

 

Учасникам наради було також доручено визначити проблемні питання, вирішення яких потребує втручання центральних органів виконавчої влади та шляхи їх вирішення.