Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик відбулося засідання обласної Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми. Під час заходу розглянуто низку актуальних питань щодо протидії домашньому, ґендерно обумовленому насильству та торгівлі людьми. Зокрема, підбито підсумки обласного етапу щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка тривала з 25 листопада по 10 грудня поточного року. Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук розповіла, що в рамах акції на Луганщині проведено більше 200 тематичних заходів, у тому числі й неформальних, які привертають увагу ЗМІ та громадськості до проблематики насильства. На обласному рівні Департаментом проведено низку заходів, зокрема, засідання «круглого столу» за темою: «Ґендерно обумовлене насильство в умовах військового конфлікту на сході України: виклики та інструменти протидії» за участю представників Мінсоцполітики України та за підтримки Фонду народонаселення ООН. Відбулася молодіжна соціальна акція у форматі флеш-мобу «Єднаймося проти насильства». Велика увага цього року приділялася інформуванню населення щодо явища насильства та методів боротьби з ним з метою подолання існуючих стереотипів. Так, проведено брифінг для ЗМІ та знято дві телепередачі, які випущено в ефір на обласних телеканалах. У цілому, учасники ради констатували, що обласний етап щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено на високому рівні.
Під час засідання розглянуто питання перепрофілювання окремих закладів освіти та охорони здоров’я з числа тих, які вивільнятимуться в результаті оптимізації мережі закладів сфери охорони здоров’я та закладів освіти, в соціальні заклади, у тому числі для надання допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми, в умовах децентралізації. Ольга Лішик зазначила, що в сьогоднішніх умовах одним із пріоритетних завдань обласних органів влади є збереження та надання населенню максимально якісних соціальних послуг.
Членами Координаційної ради також обговорено питання надання статусу постраждалого від торгівлі людьми. Вперше після переміщення облдержадміністрації особі встановлено статус постраждалої від цього явища. Наразі ведеться робота щодо надання їй комплексу реабілітаційних послуг.
«Питання боротьби із насильством є дуже актуальним, адже чимало сімей, нажаль, страждають від цього явища. Нам необхідно спільно працювати над подоланням стереотипів у цій сфері та інформувати населення щодо їх прав та місць отримання допомоги», – наголосила Ольга Лішик.
Яна Соловйова