Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – це можливість презентувати себе як кваліфікованого, ерудованого та перспективного працівника.
Конкурс щорічно проводиться серед державних службовців II - VII категорії посад в номінаціях: «Кращий керівник» (беруть участь керівники структурних підрозділів, які мають загальний стаж державної служби не менш як 5 років, з них на керівних посадах не менш як 2 роки) та «Кращий спеціаліст» (спеціалісти, які мають загальний стаж державної служби не менш як 2 роки).
Конкурс покликаний виявити професійних та талановитих державних службовців, які удосконалюють свої професійні знання та навички шляхом самоосвіти.
Основною вимогою до конкурсантів є: ґрунтовні знання з питань державного управління, креативність, високі професійні здібності в ухваленні ефективних рішень у нестандартних ситуаціях, ораторська майстерність публічного виступу, а також володіння знаннями нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства в Україні.
У рамках Конкурсу проводиться навчання за Комплексною програмою підвищення кваліфікації державних службовців ІІ-VІІ категорій посад, розробленою Інститутом підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.
Порівняно з минулим роком у 2013 році кількість учасників конкурсу збільшилася на 14,4% та становить 10521 державний службовець (у 2012 році 9197 осіб).
Під час організації та проведення І туру Конкурсу центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами утворено 360 оргкомітетів та відібрано 3727 учасників. На регіональному рівні сформовано 791 оргкомітет та відібрано 6794 учасники.
З метою забезпечення проведення ІІ туру центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами утворено 1 оргкомітет (21 член оргкомітету), що відібрав до участі 60 учасників (у 2012 році – 30). На регіональному рівні створено 26 оргкомітетів (370 членів оргкомітету) та відібрано 1261 учасник (у 2012 році – 1370 осіб).
Підвищення кваліфікації учасників ІІ туру Конкурсу між державними службовцями центральних органів виконавчої влади відбувалося у Національному агентстві України з питань державної служби у рамках короткотермінового семінару: «Вивчення нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства в Україні». Конкурсанти отримали сертифікати учасника короткотермінового семінару.
ІІІ тур Конкурсу проводився на базі Академії муніципального управління з 29 по 31 жовтня 2013 року. У ІІІ турі взяв участь 101 державний службовець з центральних та місцевих органів виконавчої влади, з них 49 – в номінації «Кращий керівник» та 52 – у номінації «Кращий спеціаліст».
Під час проведення Конкурсу учасники представляли свої творчі роботи, брали участь у діловій грі, а також презентували виступи за обраною темою. Завдяки проведенню Конкурсу учасники підвищили кваліфікацію в рамках тематичного короткотермінового семінару з питань антикорупційного законодавства.
Після проведення ІІІ туру Організаційний комітет шляхом простого голосування визначив переможців та лауреатів (інформація додається).
Переможцями у кожній номінації Конкурсу вважаються учасники, які зайняли перше місце, лауреатами - учасники, які зайняли друге, третє та четверте місця.
Переможці Конкурсу у кожній номінації були нагороджені дипломом переможця та грошовою винагородою в сумі 10 тис. гривень.
Лауреати Конкурсу у кожній номінації були нагороджені:
за друге місце - дипломом лауреата та грошовою винагородою в сумі 5 тис. гривень;
за третє та четверте місця - пам'ятними листами учасників Конкурсу.
Переможці та лауреати Конкурсу:
користуються правом цільового направлення та вступу поза конкурсом до Національної академії державного управління при Президентові України, її регіональних інститутів, магістратур вищих навчальних закладів, які проводять підготовку фахівців за спеціальностями освітньої галузі «Державне управління»;
рекомендуються для проходження стажування в центральних органах виконавчої влади та інституціях державного управління за кордоном;
рекомендуються для зарахування до кадрового резерву на вищі посади в державному органі, в якому вони працюють або на відповідні посади в державних органах вищого рівня.
Організаційним комітетом будуть вноситися пропозиції керівникам державних органів, у яких працюють переможці та лауреати, щодо дострокового присвоєння їм чергових рангів державного службовця відповідно до вимог законодавства.
Довідково
Щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» започаткований у 2008 році з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.
Конкурс покликаний сприяти розвитку кадрового потенціалу державної служби, розбудові безперервної системи підвищення кваліфікації посадовців шляхом самоосвіти. Конкурс проводиться у три етапи: І етап на місцевому рівні протягом березня-квітня, ІІ етап на регіональному рівні протягом травня-червня та ІІІ етап на державному рівні протягом вересня-жовтня.
Конкурс проходить у 2-х номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст». Організаційне забезпечення конкурсу здійснюють Національне агентство України з питань державної служби та Школа вищого корпусу державної служби.
Матеріали щодо особливостей проведення Конкурсу розміщено на офіційному веб-порталі Нацдержслужби (www.nads.gov.ua): банер «Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – розділ «Правова, методична база організації та проведення Конкурсу «Кращий державний службовець».
Матеріал прес-служби Нацдержслужби України