Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Наказом Мінсоцполітики України від 30.03.2017 № 526 затверджено внесення змін до Положення про розробку інструкцій з охорони праці, яке встановлює вимоги до змісту, побудови і викладення інструкцій з охорони праці, що діють в межах підприємства, установи, організації.
Що змінилося
Новим Положенням уточнено строки перегляду інструкцій з охорони праці. Відтепер, інструкції з охорони праці переглядатимуть у строки, передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці, на основі яких їх розроблено, але не рідше ніж 1 раз на 5 років, для робіт підвищеної небезпеки або там, де є потреба у профдоборі, — не рідше ніж 1 раз на 3 роки (було: перегляд інструкцій, що діють на підприємстві, проводиться в терміни, передбачені державними нормативними актами про охорону праці, на підставі яких вони опрацьовані, але не рідше одного разу на 5 років, а для професій або видів робіт з підвищеною небезпекою - не рідше одного разу на 3 роки).
Що залишилось без змін
Без змін залишився процес розробки інструкцій з охорони праці. Їх розроблятимуть на основі нормативно-правових актів з охорони праці, технологічної документації підприємства з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній документації підприємств-виготовлювачів устаткування, що використовують на підприємстві. Інструкції затверджує роботодавець. Вони є обов’язковими для дотримання працівниками відповідних професій або виконавцями відповідних робіт на цьому підприємстві. Нове Положення залишає без змін і структуру інструкцій з охорони праці. Вона має містити обов’язкові розділи: «Загальні положення», «Вимоги безпеки перед початком роботи», «Вимоги безпеки під час роботи», «Вимоги безпеки після закінчення роботи», «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях». За необхідності інструкція може містити й інші розділи.
Валентина Полсакова