Гаряча лінія облдержадміністрації
063-306-48-50
066-833-68-31
056-720-70-94
Оперативний черговий облдежадміністрації
095-910-19-20
Гаряча лінія з гуманітарних питань
0800-332-475
Сьогодні, 26 жовтня, на засіданні колегії облдержадміністрації розглянуто хід виконання Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області на 2017-2020 роки.
Засідання провів виконуючий обов’язки голови обласної держадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь.
«Ця програма включає конкретний набір найбільш важливих напрямів діяльності та заходів, спрямованих на максимальне залучення громади у розбудову сталої та ефективної структури громадянського суспільства в області», – доповів директор Департаменту масових комунікацій Олександр Костенко, Її затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.02.2017 № 115. Загальний обсяг фінансування програми складає 2 млн 610 тис. гривень. З урахуванням змін ця сума сягнула 3,5 млн гривень.
Вона передбачає створення з боку облдержадміністрації умов для розвитку, функціонування та консолідації організацій громадянського суспільства в області, усталення стабільної мережі громадських об’єднань, які співпрацюватимуть з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на засадах прозорості, відповідальності та взаємовигоди для спільного вирішення актуальних проблем.
Контроль за виконанням програми здійснює Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства при облдержадміністрації.
Для налагодження контакту між представниками громадських об’єднань Департаментом розроблені довідкові видання – «Громадські ради Луганщини. Довідник громадського активіста» та «Довідник громадських організацій Луганської області», який включає близько 300 активних громадських організацій області.
Олександр Костенко відзначив, що одним з головних інструментів узгодження позицій щодо пріоритетів розвитку громадянського суспільства в області виступає громадська рада при облдержадміністрації, склад якої оновлено у січні 2018 року.
Рекомендації ради використовуються під час підготовки управлінських рішень на рівні обласної влади. Відразу після набуття каденції почали працювати шість постійних комісій, які об’єднали 35 членів громадської ради.
За неповних 10 місяців діяльності громадської ради проведено чотири засідання та 10 засідань постійних комісій, на яких розглядалося чимало актуальних питань. У найближчих планах – громадський контроль над роботою небезпечних підприємств з точки зору впливу на довкілля області. Активно порушувались питання щодо майнових об’єктів освіти, зокрема, про ситуацію із спортивним комплексом, розташованим у Лисичанську, позашкільним центром Старобільського районного Будинку творчості та юнацтва.
Окремий напрям діяльності ради – проблематика, пов’язана із соціальним забезпеченням учасників ООС/АТО. Зокрема, з отримання медичних послуг, отриманням землі та житла.
Щодо районних програм сприяння розвитку громадянського суспільства директор Департаменту масових комунікацій зауважив, що наразі вони затверджені у сімох районах області. Загальна сума фінансів, передбачених на підтримку діяльності інститутів громадянського суспільства у районах складає 1,83 млн гривень. Звертаючись до представників районів, Олександр Костенко наголосив: «Якщо ви не займетеся громадськістю – вона займеться вами».
Також Департаментом розроблено порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету. Програмою на 2018 рік передбачено виділення 1,2 млн гривень.
Наприкінці 2017 року проведено конкурс проектів, наданих громадськими об’єднаннями міст і районів.
Крім того, починаючи з листопада 2016 року Департамент масових комунікацій облдержадміністрації співпрацює з Програмою розвитку ООН та регіональним координатором одного з її компонентів Іриною Жученко.
За підсумками розгляду питання Сергій Філь доручив забезпечити проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими, благодійними організаціями та творчими спілками, за результатами якого надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету, та акцентував:
«Необхідно провести публічну консультацію з представниками інститутів громадянського суспільства під час підготовки проекту обласного бюджету на 2019 рік».