Прес-центр8 грудня 2023, 15:12

Прозорість і підзвітність: матеріали аудиту Попаснянського районного водоканалу вивчає УСР у Луганській області

«Кожний керівник громади та підприємства, яке отримує кошти з бюджету, має бути відповідальним розпорядником наданих йому ресурсів», - зазначив під час брифінгу очільник Луганщини Артем Лисогор.

За його дорученням управлінням внутрішнього аудиту облдержадміністрації розпочато перевірки діяльності найбільш потужних комунальних підприємств області.

Зокрема, у серпні поточного року було проведено позаплановий аудит окремих питань з оцінки ефективності діяльності комунального підприємства «Попаснянський районний водоканал» за період 2022-го та завершений період 2023 року.

Під час перевірки встановлено, що на підприємстві взагалі не здійснювався бухгалтерський облік, не виконувалися податкові обов’язки щодо подання звітності.

Крім того, виявлено низку порушень та недоліків під час нарахування та виплати заробітної плати працівникам водоканалу на загальну суму понад 6,5 млн грн.

Матеріали проведеного позапланового аудиту передано до правоохоронних органів для надання правової оцінки діяльності підприємства.

Наразі управління стратегічних розслідувань проводить відповідні перевірки, оскільки через окупацію території та знищення архівів КП «Попаснянський районний водоканал» окремі документи втрачені.

Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації спільно з органом управління – Сєвєродонецькою районною військовою адміністрацією доручено проконтролювати виконання підприємством рекомендацій за підсумками проведеного позапланового аудиту його діяльності.