Прес-центр31 грудня 2021, 10:12

Реформа шкільного харчування: як громадам отримати фінансування на модернізацію харчоблоків?

У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,5 млрд гривень на модернізацію харчоблоків у школах. Для отримання фінансування органи місцевого самоврядування мають слідувати вимогам, які були розроблені в Міністерстві розвитку громад і територій. Зокрема, йдеться про розробку проєктної документації та забезпечення норм інклюзивності та безбарʼєрності.

Оновлення харчових блоків — це вагома складова реформи шкільного харчування, яка відбувається під патронатом першої леді Олени Зеленської.

Громади матимуть змогу подати свої проєктні пропозиції та отримати кошти на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт їдалень у школах, в основі яких буде сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання норм НАССР та приготування якісної і безпечної їжі в асортименті.

Зокрема, для отримання коштів на модернізацію харчоблоків громадам необхідно:

- підготувати проєктні пропозиції з модернізації шкільних харчоблоків та подати їх в обласні державні адміністрації;
- розробити та затвердити проєктну документацію на основі брендбуку;
- отримати експертний звіт проєкту;
- забезпечити проведення та завершення процедур закупівель по проєктах, що будуть фінансуватися за кошти субвенції;
- укласти договори з переможцями тендерів.

Зазначимо, пропозиції до переліку проєктів формують обласні та Київська міська державні адміністрації. Перевага буде надаватись тим проєктам з реконструкції шкільних їдалень, які внаслідок модернізації зможуть забезпечувати потреби в гарячому харчуванні учнів власної школи, а також доставку гарячих страв в інші освітні заклади.

За інформацією Урядового порталу